Yeni başlayanlar için "evlenilecek kız bulma" rehberi

gipsy

Member
Çağımız erkeklerinin en büyük sorunsalı: "Evlenilecek kız kalmadı abi!"

Bunu söyleyenlere önce şunu sormak istiyorum "Güzel abicim, sen gerçekten bu zamana kadar evlenmek istedin mi?"

Eğer cevabın "Hayır" ise sana bir sözüm yok!

Ama eğer "Evet" cevabını alırsam arkasından da şunu sormak istiyorum;

"Madem senin böyle bir niyetin vardı, şu ana kadar evlenilecek kız dediğin, bu tür kızlarla neden takılmadın?" şeklinde sorduğum soruya, "Yok ki öyle bir kız, kalmadı" cevabını alacağımdan o kadar eminim ki...

"Yok ki öyle bir kız, kalmadı" cevabının altında aslında altın değerinde "İşime gelmedi" bahanesi yatıyor.

Hangi erkek türü evlenilecek kız bulamaz?
Bunu söyleyen erkekler genellikle, hayatın çemberinden geçmiş, gezmiş tozmuş, niyeti ciddi olan kızlar yerine hayatın tadını çıkarabileceği kızlarla takılmış, her yeri gezmiş, gezdiği yerlerde çeşitli ilişkiler kurmuş, sonra da bu hayattan sıkılıp artık kendine düzenli bir hayat kurmak isteyen erkeklermiş gibi geliyor bana hep nedense.

Bahaneleri geçerli!
Bu tür erkeklere de hak vermiyorum değil. Haklılar çünkü gördükleri kızlardan sonra öbür türlüsüne inanmaları çok zor!

Evlilik konuşan kadından kaçma!
Bir de erkeklerin sorumluluktan kaçmalarını, saman altından işledikleri "evlilik konuşan kadından kaç" felsefesini anlamıyorum. Neden ki? Yani kadın gizliden gizliye evlenince "Seni yicem", "Seni doğduğuna pişman edeceğim" gibi mesajlar mı veriyor?

Ama içinden çıkamadığım asıl soru, kızlar mı bu ortamı yarattı, yoksa erkekler mi?

Neden erkek arkadaşı ile insan evlilik ve ilişkilerinin geleceği hakkında konuşmasın ki?

Peki, kim bu evlenilecek kızlar?
Erkeklerin tabiri ile evlenilecek kızlar "Namusunu koruyan yani bakire, yemek yapmayı bilen, iyi anne olabilecek" olanlar oluyor genelde. Daha da büyüklerimizin tabiriyle, oturmasını kalkmasını bilen, saygılı ve iyi terbiye görmüş aile kızları oluyorlar.

Senelerce evlenmek istedikleri, hayalini kurdukları adamların tercihlerini, aşkı hiçe sayan, aşkın yatakta başlayıp, yatakta son bulan ilişkilerden yana kullandıklarından, onlarda aşkın bu olmadığına inandıklarından genellikle yalnızlığı tercih edenlerdir.

Ama bu kızlar yalnızlıkları süresince evlilikte nasıl bir kadın olmaları gerektiğini anladılar. Kural basit: “Kadın dediğin mutfakta aşçı, sokakta hanımefendi, yatakta bir fahişe gibi olmalıdır”.

Evlenilecek kızlar nerede bulunur?
Hemcinslerimi kötülemek istemem ama öyle bir ortam var ki, evlenilecek kız statüsündeki kızlar kendi köşelerine, deyim yerindeyse "kendi kabuklarına" çekildiler ve ortaya çıkmak için uygun ortamı bekliyorlar. Bu nedenle onları sabaha karşı bir barda içkini beklerken ya da seni keserken bulamazsın.

Evlenilecek kız kalmadı!
Gelelim neden evlenilecek kız kalmadı sorusunun açıklamasına...

Evlenilecek kız kalmadı değil. Türleri tükenmeye yakın olsa da bir kısmı değişen ilişkiler çemberine adapte olamadıkları için kafayı yedi.

Geri kalanları ise, gamlı baykuş misali, beyaz veya rengine bakmadan atlı prenslerini bekliyorlar.

annesevgisi

Member
Hocam kızı bulsan bile şu devirde evlenmek maddi açıdan erkek için çok zor.
Kıza takılacak olan altınlardan bahsediyorum :D
Bir çeyrek altının fiyatı 380 Türk Lirası şuna bak şaka gibi...
Ki gidipte çeyrek takacak haliniz yok. Burma bilekliklerden bahsediyoruz :)
Parası olana, kızı bulduktan sonra güzel tabi evlenmek...

Moderatörün son düzenlenenleri: