Aramızda ayran detoksu yapan var mı? Ayran detoksu yapanların yorumları

aysegul16

Active member
Kızlar ayran detoksu varmış ilk kez duyuyorum. Ayran detoksu, vücudumuzu zararlı toksinlerden arındırmaya yarıyormuş. Ödem de atıyormuşsunuz ayrıca. Yani kilo vermeye yardımcı bir yöntem. Yapanlar 2 günde 2 kilo verdiklerini söylüyorlar. Yani gün başına 1 kilo gidiyor. Ayran insanı tok tutuyor ve iştahını kesiyor hem de insanın uykusunu getiriyor. Belkide vücudu düzene soktuğu için kilo veriyorsunuz. Bana öyle gibi geldi.

Ayran detoksu için malzemeleri sıralıyorum;

• Tam yağlı ayran
• Nane yaprakları
• Kişniş yaprakları
• İnce dilimlenmiş(robotta çekilmiş havuç)
• 1/2 çay kaşığı kavrulmuş kimyon tohumu tozu
• Bir tutam tuz

Ayran detoksunu nasıl yapıyoruz?

1. İlk olarak ayranı bir kabın içerisine dökün.
2. Birkaç nane yaprağı ve birkaç kişniş yaprağı kabaca doğrayın .
3. Havucu da ince bir şekilde dilimleyin.
4. Havucu ve kabaca doğramış olduğunuz bitkileri ayranın içerisine boşaltın.
5. Bir tutam tuz ve biraz kavrulmuş kimyon tohumu tozu ekleyin ve iyice karıştırın.

lolipop11

New member
Kızlar ayran detoksu varmış ilk kez duyuyorum. Ayran detoksu, vücudumuzu zararlı toksinlerden arındırmaya yarıyormuş. Ödem de atıyormuşsunuz ayrıca. Yani kilo vermeye yardımcı bir yöntem. Yapanlar 2 günde 2 kilo verdiklerini söylüyorlar. Yani gün başına 1 kilo gidiyor. Ayran insanı tok tutuyor ve iştahını kesiyor hem de insanın uykusunu getiriyor. Belkide vücudu düzene soktuğu için kilo veriyorsunuz. Bana öyle gibi geldi.

Ayran detoksu için malzemeleri sıralıyorum;

• Tam yağlı ayran
• Nane yaprakları
• Kişniş yaprakları
• İnce dilimlenmiş(robotta çekilmiş havuç)
• 1/2 çay kaşığı kavrulmuş kimyon tohumu tozu
• Bir tutam tuz

Ayran detoksunu nasıl yapıyoruz?

1. İlk olarak ayranı bir kabın içerisine dökün.
2. Birkaç nane yaprağı ve birkaç kişniş yaprağı kabaca doğrayın .
3. Havucu da ince bir şekilde dilimleyin.
4. Havucu ve kabaca doğramış olduğunuz bitkileri ayranın içerisine boşaltın.
5. Bir tutam tuz ve biraz kavrulmuş kimyon tohumu tozu ekleyin ve iyice karıştırın.

Ben detoks hiç denemedim, biraz mesafeliyim bu konuya ama ayran en azından 1 gün denenebilir bence. teşekkürler tarif için.