Balayında nereye gidelim :) En güzel balayı turları

leylaist

Member
Yeni bir eve taşınmak, gelinlik - damatlık seçimi, davetli listesi... Tüm bu koşuşturmaların hepsi bitecek ve yeni bir başlangıç yapacağız. O günü iple çekiyorum. Tur şirketlerinden bir turla mı balayına gitsek yoksa kendimiz mi bir tur yapsak bilemedim açıkçası. Aklımızdaki, kalbimizdeki yerleri buraya yazaıyorum. Siz olsaydınız nereye giderdiniz?

bali_balayi.jpg
Bali, Endonezya

Dünyanın dört bir yanından birçok çiftin tercih ettiği Bali, kristal gibi parlayan denizi ve rüya gibi plajları ile mükemmel bir sahil keyfi sunuyor. Bunun yanında Bali'nin ünlü tapınaklarını gezebilir, dağ manzarasının tadını çıkarabilir ve ünlü Bali masajıyla rahatlayabilirsiniz.

cape_town_balayi.jpg
Cape Town, Güney Afrika

Güney Afrika‘nın bu canlı şehrinde dilerseniz muhteşem plajların keyfini çıkarabilir, dilerseniz Afrika'nın doğasını keşfedebilirsiniz. Cape Town büyük ve hareketli bir şehir olduğu için sosyal ve kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz.

sri_lanka_balayi.jpg
Sri Lanka

Eğer balayınızı egzotik bir yerde geçirmek istiyorsanız Sri Lanka'nın uçsuz bucaksız ormanlarında mutluluğu ve huzuru bulabilirsiniz. Okyanus kenarında ya da ormanın içindeki otellerden birini seçip doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Machu_Picchu_balayi.jpg
Machu Picchu, Peru

Balayınızda Güney Amerika'nın gizemli ülkelerinden Peru'yu ziyaret ederek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. İnka antik şehri Machu Picchu'yu gezerek dünya tarihini daha yakından tanıyabilir, Peru'nun ünlü şamanlarına giderek ruhunuzu arındırabilirsiniz.

_hayman_adasi_balayi.jpg
Hayman Adası, Avustralya

Dünyanın en büyük deniz yaşam zenginliğine sahip Büyük Bariyer Resifi'nde bulunan Hayman Adası'nda oldukça hareketli bir balayı geçirebilirsiniz. Uzmanlar eşliğinde dalış yapabilir, katamaran ile gezerek resiflere has canlı çeşitliliğini yerinde görebilirsiniz.

Buenos_Aires_balayi.jpg
Buenos Aires, Arjantin

Avrupa'yı andıran yapısı ve sıcacık Latin rüzgarlarıyla Buenos Aires mükemmel bir balayı alternatifi. Bu güzel şehirde hem tangoya ve eğlenceye doyabilir, hem de Avrupa şehirlerine kıyasla daha uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

nazlı

New member
eşimle balayını maldivler de geçirmiştik. övüldüğü kadar güzel bir yer, insana şu anda dünyada bir yerde değilim diye düşündürüyor. tura turizm'le gitmiştik ve turdan geriye çok güzel anılarla döndük. bayramın 2. günü eşimin doğum günü aynı zamanda. o yüzden ikisini birarada değerlendirmek adına bu sene için planlamıştım ikinci maldivler turunu. eşime de süpriz olacaktı ama corona bize sürrpiz yaptı.

damlaaksoy417

New member
Arkadaşlar hamileyim ve 4 yaşında çocuğum var, taşınma işim çıkmıştı kapanmadan tam önce hızlandırmak gerekti, OCtovan ile anlaşmıştık o kadar iyi bir hizmet veriler ki hayran kaldık eşimle. KEsinlikle tavsiye ediyorum herkese hijyen kurallarına da mükemmel uyuyorlar.

damlaaksoy417

New member
Çocukla taşınmak ne zormuş ya öyle, kapanmadan önce taşındık daha yeni yerleştik desem yeridir. Octovan ile anlaşmıştık çok profesyonel ve hızlı bir şekilde halletiler bütün işlemleri. Fiyatları da epey makul.