Ek gıdaya ne zaman başladınız?

Bonibon

Member
Ya arkadaşlar kafamı kurcalayan bir şey var. Bazı doktorlar 4 aylıkken ek gıdaya başlayabilirsiniz diyor. Bazıları 6 Aydan önce kesinlikle başlamayın diyor. Siz ne yaptınız ?

ben 6 aya kadar anne sütü ile besledim. Hiçbir ek gıda vermedim bebeğime. 6. ayda sütüm çok azaldığı için devam sütüne geçtim humana markasının 2 numarasını kullandım, gaz kabızlık falan yapmadı çok güzel bir devam sütü. Aralarda püre yapıyorum, ek gıdaya da başladım ufaktan, fakat cogunlukla devam sutu kullanıyorum suan.

realkids

New member
6. aylıkken başladık biz de, patates ve kabakla başladık, yoğurt da verdik. Ek olarak kıvam versin diye de hero baby bisküvilerden kırıyorum içine. Çünkü katı gıdaya geçtimi kilo alımı iştah geliyor o nedenle, organik bisküvi kullanıyoruz gayet besleyici bebeğim severek tüketiyor

themom

New member
6. aylıkken başladık biz de, patates ve kabakla başladık, yoğurt da verdik. Ek olarak kıvam versin diye de hero baby bisküvilerden kırıyorum içine. Çünkü katı gıdaya geçtimi kilo alımı iştah geliyor o nedenle, organik bisküvi kullanıyoruz gayet besleyici bebeğim severek tüketiyor
benimki ile 4. aydan itibaren ara ara yoğurtla başladık, ben de aynı heronun tahıllı mamaları var görmüşsünüzdür, Onu kullanıyoruz şimdi geceleri bazen bebek bisküvisi ile de takviye yapıyorum sizin gibi organik heroların