Hiç para harcamadan güzel vakit geçirmek için en iyi 8 fikir!

aysegul16

Active member
Bazen canımız sıkılıyor, paramız olmuyor ve hiçbir şey yapmak istemiyoruz. Hayat sadece paradan ibaret değil desem de para iyi bir hayat geçirmek için önemli.

Borçlanmadan, kredi kartı kullanmadan, kısaca para harcamadan vakit geçirmek sanırım çoğunluk için hayal sadece...

Herkes neşeyi, eğlenceyi, mutluluğu alışverişte ararken ben sizlere zaman zaman para harcamadan vakit geçireceğiniz şeyleri önermek istiyorum.

Hoşunuza gittiyse destekleyin ki devam edip etmeyeceğimi anlayayım, bir de bana fikirlerinizi ve bu konuda önerilerinizi de yazarsanız bir sonraki önerileri birlikte oluşturalım.

İşte ilk öneri grubum, 8 tane...

1- Artık nerede ise her belediyenin ücretsiz kursları var. Üstelik yabancı dilden, el işlerine, resime, bilgisayara kadar pek çok alanı kapsayan kurslar bunlar. Bir kursa gitmek insanın zihnini açıp kendini geliştirmesine çok yardımcı olduğu gibi yeni yeni insanlarla tanışmasına da vesile olur.

2- Kütüphaneye gidin. Bu neredeyse unuttuğumuz bir şeydi değil mi? Karşılaştığınız bazı eski kitaplar, oradaki koku bile sizi çok mutlu edecek.

3- Bol bol yürüyün. Yürümenin bedeninize sağladığı bir sürü faydanın yanı sıra nefes alıp vermeniz daha da düzene girdikçe kendinizi daha da iyi hissettiğinizi, hayatla bağlarınızın güçlendiğini hissedeceksiniz.

4- Sevdiğiniz yiyecekleri daha çok kendiniz yapın. Evde ekmeğinizi, yoğurdunuzu, reçelinizi kendiniz yapmak hem daha az maliyetlidir hem de inanın insan kendi yaptığını yerken daha çok mutlu oluyor.

5- Yazın, artık internette blog tutmak çok kolay. İnsan yazdıkça hem kendini daha iyi tanır hem de sizin gibi düşünen bir çok insanla kolaylıkla tanışabilirsiniz.

6- Bir yıl geçerli müze kart sadece 50 TL. Müzeleri gezmenin sandığınızdan daha keyifli olduğuna şaşıracaksınız.

7- İnternette bir sürü online olarak öğrenebileceğiniz bilgisayar programı var. Unutmayın öğrenilen her iyi şey mutlaka bir işe yarar.

8- Çiçekler daima insana pozitif enerji verir, ayrıca size sevgiyi ve sabretmeyi öğretir. Balkonunuzu, mutfağınızı size mutluluk veren bir mekana dönüştürmek için de mevsim olarak en uygun zaman...