Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nin Cacharel Tasarım Yarışması

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi- Caharel-defile.jpg
Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nin Cacharel işbirliğiyle düzenlediği Desen Tasarım Yarışması'nın ödül töreni Beyoğlu'nda bulunan görkemli okul binasında gerçekleşti. Törene, 19 Nisan Perşembe akşamı, basın, sanat ve moda dünyasından önemli isimlerin yanı sıra üç yüzü aşkın davetli katıldı.

Eğitim dünyası, moda dünyasıyla bir araya geliyor

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, ünlü Fransız moda markası Cacharel ile eğitime destek vermek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 19 Nisan tarihinde Cacharel ana sponsorluğunda düzenlenen Desen Tasarım Yarışması'nın ödül gecesi, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nin Beyoğlu'nda bulunan tarihi okul binasında, eğitim ve moda sektörlerinin öncülerini buluşturdu.

Yaratıcılığı destekleyen bir çalışma

Yarışmaya katılan 9. sınıf öğrencileri, görsel sanatlar öğretmenleri ve Cacharel tasarım ekibinin yönlendirmeleriyle özgür, genç ve avangard çizimleriyle yaratıcılıklarını sergilediler. Fransa'nın muhteşem Nîmes kentinden esinlenen en iyi 10 tasarım “Köklere dönüş, Nîmes” konseptiyle Cacharel'in 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonu aksesuarlarında yer almaya hak kazandı.

Düzenlenen bu özel gecede Mehmet Y. Yılmaz'ın başkanlığında, aşağıda tam listesi bulunan değerli isimlerden oluşan jüri üyeleri yarışmayı kazanan on öğrenciye ödüllerini takdim ettiler. Dereceye giren öğrencilere Cacharel tarafından üretilmiş armağanlar sunuldu. Bu öğrenciler, Cacharel bünyesinde staj yapma ve tasarımın inceliklerini profesyonel isimlerden öğrenebilme şansını da yakaladılar. Ayrıca öğrenciler ilk defa modellik heyecanını tadarak Cacharel'in 2018İlkbahar/Yaz koleksiyonundan Marakeş esintileri taşıyan desenli gömleklerini, ünlü koreograf Öner Evez'in koreografisi eşliğinde mini bir defile ile sundular.

Osmantan Erkır'ın sunumuyla renk kattığı gecede viyolonselist Dilbağ Tokay ve piyanist Eren Aydoğan davetlilere eşsiz bir klasik müzik ziyafeti verdi.

Gençlerden çocuklara eğitim adına uzanan yardım eli

Ödül gecesinin ardından düzenlenen kokteylde Cacharel marka aksesuarlar Toplum Gönüllüleri Vakfı'na (TOG) yararına satışa çıkarıldı. Ayrıca, TOG da vakıf yararına satış yapma imkanı buldu.

Yarışmanın kazananları

Birincilik ödülünü paylaşanlar
Mina Dündar ve Ece Esra Güngör
İkincilik ödülü
Selen Serhatlı
Üçüncülük ödülü
Selin Yıldız
4. İris Üstünoğlu
5. Mira Akıncı
6. Nazlı Küçükakyüz
7. Deniz Bayar
8. Baturalp Sezer
9. Buse Çelik

Jüri üyeleri

Mehmet Y. Yılmaz, Jüri Başkanı
Akasya Asıltürkmen (Oyuncu)
Ayşe Boyner (Beymen Satın Alma Müdürü)
Ayşe Kucuroğlu
Burcu Esmersoy
Elif Mısırlı (Moda tasarımcısı)
Ferhan İstanbullu (Gazetici)
Gülen Yelmen (Harper's Bazaar)
Hakan Turpçu (Sabah Gazetesi)
Huban Ayşem (Posta Gazetesi)
Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin)
Mukaddes Kaya (Be Style Magazine)
Öner Evez (koreograf)
Özge Zeki (Cosmopolitan)
Özgür Masur (Moda Tasarımcısı)
Pelin Kaya (Sabah Gazetesi, Marie-Claire)
Sarp Evliyagil (Müze Evliyagil kurucusu)
Sermet Severöz (Habertürk)
Ulaş Kaya (İş Adamı)
Yazgülü Aldoğan (Posta Gazetesi)
Yeşim Nur Mantaş (Hello)