Vajinada kaşıntı

alize

Member
Merhaba Kızlar! 🌸

Son günlerde vajinal kaşıntıyla baş etmeye çalışıyorum ve bu süreci sizden gelen tavsiyelerle biraz daha kolay atlatabileceğimi düşündüm. Konu biraz mahrem olabilir, ancak aramızda bu konuda deneyim yaşamış, çözüm bulmuş arkadaşlar varsa, paylaşımlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Vajinam özellikle adet öncesi ve cinsel ilişki sonrası kaşıntı oluyor. Vajinada kaşıntı ve yanma için önerileriniz nelerdir?

Kimyasal içerikli ürünleri kullanmamam konusunda bir karar aldım. Doğal yöntemlere yönelmeye çalışıyorum, örneğin ılık suyla nazikçe temizlenme gibi. Ama yine de bazen bu kaşıntı beni deli ediyor!

Aranızda belki de benim gibi vajinal kaşıntı ile başa çıkmaya çalışan var mı bilmiyorum, ama bu konuda paylaşımlarımızla birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşündüm. Sizlerle samimi bir şekilde deneyimlerimi paylaşmak ve belki de sizlerden öneriler almak istiyorum.

İlk olarak, vajinanın hassas dengesini korumak için sadece su kullanmayı tercih etmeye çalıştım, ama hala kaşıntı devam ediyor. Sentetik iç çamaşırları ve parfümlü ürünleri bir kenara bıraktım, ancak bir sonuç alamadım. Bir de aklıma antibiyotik kullanımı vajinada kaşıntıya neden olur mu? diye geliyor ama belki başka bir şey alerji yapıyordur diye de düşünmüyor değilim.

Belki de hormonlardan kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm. Eğer bu konuda deneyimleriniz veya kaşıntıyı hafifletmek için kullandığınız doğal yöntemler varsa, lütfen paylaşın. Çünkü bu durum gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Benimle aynı sıkıntıyı yaşayanlar, sizler neler yapıyorsunuz bu durumla başa çıkmak için? Hangi yöntemleri denediniz ve işe yarayanlar var mı? Sizinle kendi hikayemi paylaşayım, belki sizin için de bir ipucu olur.

Her birinize şimdiden teşekkür ederim! Sağlıklı günler dilerim. 💕