Adet duzensizligine dikkat

alev111

New member
Adet düzensizliği, kadınlarda 21 günden daha kısa olan ya da 35 günden daha uzun süren sikluslar ile değerlendirilir. Adetkanamasının fazla olması uzun sürmesi ya da 2 adetkanaması arasında lekelenme gibi kanama olması halinde doktora başvurulması gerekir.

Sanemcik34

New member
Sağlığımızı ihmal etmemeliyiz, sonra gerçekten acısı kötü çıkıyor. Hala iyileşmemiş biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. :(

tipitip

Member
Aşırı adet kanaması da çok sıkıntı arkadaşlar özellikle kansız bayanlar için. Ya insan 7 gün adet olur mu? Resmen kan revan içinde kalıyorum. Pekmez yiyince çok iyi geliyor ama her pekmez kan yapmıyor bilginiz olsun. Bir de hormonlarla da alakalı oluyor. Doğum kontrol hapı önermişti yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşıma doktor. İyi geliyor adet düzensizliğine diye biliyorum 🤓

Sanemcik34

New member
Aşırı adet kanaması da çok sıkıntı arkadaşlar özellikle kansız bayanlar için. Ya insan 7 gün adet olur mu? Resmen kan revan içinde kalıyorum. Pekmez yiyince çok iyi geliyor ama her pekmez kan yapmıyor bilginiz olsun. Bir de hormonlarla da alakalı oluyor. Doğum kontrol hapı önermişti yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşıma doktor. İyi geliyor adet düzensizliğine diye biliyorum 🤓
7 gün olsa yine iyi. Benimki 15 gün sürdü. Sonuç: kan nakli :(

alev111

New member
:cry:

7 gün olsa yine iyi. Benimki 15 gün sürdü. Sonuç: kan nakli :(
ben de çok yoğun oluyorum canım. pamuk koy tampon yap yoksa her yer kan revan içinde kalıyor. Benim sürekli pantolunuma üstüme geçiyor. Reklamlarda beyaz pantolon giyip dans ediyorlar ya sanki bizle dalga geçiyorlar gibi. Adet olunca beyaz pantolon giyebilen var mı ALLAH aşkına?

ssedafarukk

New member
Bendede var maalesef bu duzensizlik 🙈 ve iltihaplanmadan kaynaklaniyormus idrar yollarindaki dikkat edilmesi gerekiyo.

ddilann90

New member
Benimde bildim bileli yoğun ve uzun sürer doktora gittim hepsi aynı şeyi dedi Irsi 😏 Valla bazen canım çıkıyor gibi hissediyorum kan değerlerim de düşük çoğaltmanın doğal yolu var mı???

Dilek

Active member
Evlenmeden önce düzensizlik oluyordu. Evlendikten sonra adet düzensizliği kalmadi. Duzensizlesirse gebelikten korkarım.