Anne olmak istemiyorum. Anne olmayı istememek suç mu?

aysegul16

Active member
Annelerim öncelikle bayramınızı kutluyorum. Bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu dünyada anne olmak isteyen kadınlar kadar "anne olmak istemiyorum" diyen kadınlar da var. Ve bazen bu insanlara gerçekten çok haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Düşünsenize belki bir hastalığı var belki çocuğu olmuyor ama sürekli evlen, çocuk yap, senin çocuğun yok mu, çocuğun olmuyor mu, çocuğun varsa kardeş ne zaman... Böyle bir sürü haddini aşan sorular, istekler... Bazen gerçekten insanların hadsizliği üzebiliyor insanı.

Bence kadın dilerse "Anne olmak istemiyorum" diyebilir, anne olmayı istememek aslında çocuk istemek kadar normal bir durum. . Bu onun en doğal hakkıdır. Hem açıkçası dünyanın da nereye gittiği belli değil. Kapımızda açlık, kıtlık, gıda ve ekonomik krizi, savaşlar ve en önemlisi de belirsiz bir gelecek var. Hepimiz çocuğumuz için en iyisini istiyoruz elbette ama böyle bir ortamda da çocuk büyütmek oldukça zor ve sıkıntılı. Bebek bezi fiyatları, bebek maması fiyatları, bebek ürünlerine gelen zamlar da zaten çocuk büyütmeyi çok zorluyor.

Sizler de benim gibi düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi bilmek isterim.

Bir de son olarak bazılarınız anne olmak istememek günah mı? diye merak ediyor olabilir. Ben de bu sorunun cevabını şahsen merak ediyorum. Bilen varsa yazsın lütfen. İşin dini boyutunu da bilmek isterim.

Kalın sağlıcakla.

Son düzenleme: