Bulgur yutarak zayıflama, bulgur yutarak kilo verme diyeti yapan var mı?

balkopugu

Member
Kızlar bu aralar acayip diyetlere merak sardım valla :devilish: Gidecek bu kilolar giyeceğim yazın o bikiniyi salınacağım plajlarda incecik :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Şu sıralar pirinç yutarak zayıflama yöntemi ve bulgur yutarak zayıflama yöntemi üzerine araştırma yapıyorum. Bu yöntemleri aramızda deneyen varsa yorum ve önerilerini bekliyorum valla. Pek makbule geçer şahsen. :cool:

Gelelim bulgur yutarak zayıflama yöntemi ile ilgili merak edilenlere...

İnsanın aklına ilk etapta sebzeli bulgur pilavı yapmak ve her gün kısır yapmak gelse de bu diyet böyle yapılmıyor hemen heveslenip ağzınızın suyu akmasın. Gene bunları yiyebilirsiniz ama çok yağlı olmamak kaydı ile. Mesala size bir kısır tarifi vereyim. kısıra domates ve salatalık koyabilir, zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Nane, kırmızı biber ve baharatları karıştırabilirsiniz. çok az doğal köy salçası da ilave ederseniz tatlandırmış olursunuz ama çok az koymanız lazım salçayı. Tercihen biber salçası kullanıyorum ben çok az bile koysanız tadı çok baskın oluyor. Bize köy salçası geliyor her yemeğe çok yakışıyor ama az kullanmaya çalışıyoruz.

Aslında bulgur o kadar faydalı bir yiyecek ki.... Bu zamana kadar hep zararlı diye söylenmişti ama neyseki son yıllarda aklandı. Son araştırmalardan sonra bulgurun kilo aldırmanın aksine vücut için pek çok yararlı içerik barındırdığı ve fazla kilo problemi olan kişilerde zayıflamaya yardımcı olduğu kanıtlandı. Bulgurun kendi içerisinde olan su içerinde çözünemeyen lifler vücuttaki fazla suyu emerek ödemin atılmasını da sağlıyor. Yani hep diyoruz ya kilom yok şişliğim var, ÖDEM VAR ÖDEM DİYE :love::ROFLMAO: İşte bu ödemi bulgurla ve daha sağlıklı beslenerek vücudunuzdan atabiliyorsunuz.