Çantamda ne var? Bir kadının çantasında neler olmalı?

tipitip

Member
Kadınların olmazsa olmazı çantalar... Bizim ruhumuzu, sitilimizi her şeyimizi yansıtan en sevdiğimiz aksesuar... Ona gözümüz gibi bakmaya özen gösteriyoruz ama bazen içini o kadar gereksiz şeylerle dolduruyoruz ki... Bazen de neredeyse ihtiyacımız olan hiçbir şeyi almamışız! Peki bizim bu çantalarımızın içinde neler olmalı? En zor zamanımızda imdadımıza yetişecek olmazsa olmazlar neler? Bunlar benim olmazsa olmazlarım. Sizin çantalarınızda neler var kızlar?

1.CÜZDAN

Aman hanımlar evde unutmayın tüm gün mağdur olursunuz. Çantanızın içinden hiç çıkarmamanızı öneririz, herhangi bir yerde unutmamanız için.

2.PARFÜM

Koku çok önemli. Beynin koku hafızası çok gelişmiştir. Önceden kokladığınız bir kokuyu yıllar sonra tekrardan koklarsanız o ana dönersiniz. Koku eskiyi en iyi hatırlatandır. Sizinde insanlarda iz bırakmanız ve etkinizi artırmanız parfümünüzü yanınızdan ayırmayınız.

3.DUDAK NEMLENDİRİCİSİ

Dudaklarımız her zaman mevsimlere ayak uyduramıyor. Kuruyor, çatlıyor hatta bazen soyuluyor. Hem güzel bir görünüm hem de sağlığımız için özellikle kış ayında olmazsa olmazlarımızdan olmalı.

4.NEMLENDİRİCİ KREM

Nemlendirici kremler vücudun nem dengesini sağlar ve cilt direncinizi arttırır. Elleriniz kuruduğunda ya da elbise giydiğinizde bacaklarınızın daha güzel görünmesini istiyorsanız nemlendiricinizi yanınızdan ayırmayın deriz.

5.TOKA

Sabahın köründe uykumuzdan fedakarlık ederek yaptığımız saçımız ilerleyen saatlerde söner, kabarır ya da bozulur. Aslında yanımızda bir tel toka dahi olsa küçük bir işlemle daha iyi görünebiliriz ya da bir lastik toka ile yaptığımız at kuyruğu kurtarıcımız olabilir.

6.ŞARJ ALETİ

Teknolojinin hayatımızda yer edinmesiyle beraber şarj aletleri bizi hayata yani telefonumuza bağlayan bir eşya oldu. Telefonumuzun bırakın şarjı bitmesini azaldığında bile hemen şarja takıyoruz. E durum böyle olunca da telefonumuzu nasıl almayı unutmuyorsa şarj aletlerini de unutmayalım hanımlar.

7.KURU-ISLAK MENDİL

Gün içinde üstünüze bir şey dökülebilir. Dökülen bir su birikintisini silmeniz gerekebilir. Bunlar gibi bir çok durumda mendiller imdadınıza yetişir.

8.AÄžRI KESİCİ

Özellikle adet zamanlarında olmak üzere aslında her zaman gerekli olan ağrı kesicileri pek önemsemesek de herhangi bir yerimiz ağrıdığında kullanmamaktan başka çaremiz kalmıyor.
Hanımlar çantamızdan ayırmamakta yarar var.


9.MAKYAJ ÇANTASI

Bakımlı bir kadın kimin hoşuna gitmez ki! Sabah makyajınızı yapıp evden çıkmış olabilirsiniz ama yine de gün içinde tazelemek gerekiyor. Sabah makyaj yapmaya vaktiniz yoksa da yanınıza aldığınız bir makyaj çantanız çok işinize yarar. İçine koyacağınız bir allık, ruj, kapatıcı, maskara gününüzü kurtarır diye düşündük.
 
Üst