Clubhouse app nedir? Clubhouse davetiyesi nasıl alınır? Satın alan var mı aramızda?

admin

Administrator
Yönetici
Arkadaşlar son zamanlarda bir Clubhouse furyasıdır gidiyor. Herkes panikle Clubhouse'da birşeyler yapmaya çalışıyor. Siz katıldınız mı? Uygulama ile ilgili ilk izlenimleriniz nelerdir? Beğendiniz mi? Merak edenler için uygulama ile ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarını sizin için yazıyorum.

Clubhouse-app-nasil-girilir.jpg

Clubhouse nedir?

Şu sıralar herkes Clubhouse 'dan bahsediyor ve çılgınca birbirine Clubhouse App i nasıl indirebilirim? diye soruyor. Arkadaşgruplarında ise birçok kişi Clubhouse davetiyesi arıyor. Hatta Clubhouse davetiyeleri Letgo'dan da satışa sunulmuş. İnsanlar neden bu kadar çıldırmışlar anlamıyorum ama bu yeni uygulamadan size bahsetmek istiyorum ki siz de erkenden yerinizi alın ve networkunuzu oluşturmaya başlayın. Ne olur ne olmaz. Peki Clubhouse app nedir? Haydin anlatalım :love:

Paul Davison ve Rohan Seth, uygulamayı geçen yıl buldu. CNBC'ye göre, Mayıs ayına kadar, o zaman sadece 1.500 kullanıcısı olmasına rağmen değeri yaklaşık 100 milyon dolardı .

Ses tabanlı bir sosyal medya uygulamasıdır. Şirket kendisini "her yerde insanların konuşmasına, hikayeler anlatmasına, fikir geliştirmesine, arkadaşlıkları derinleştirmesine ve dünyanın her yerinden ilginç yeni insanlarla tanışmasına olanak tanıyan [sese dayalı yeni bir sosyal ağ" olarak tanımlıyor .

Temel olarak, farklı sohbetlere, farklı konularda, canlı, serbest akışlı bir podcast'e benzer bir şeye girip çıkabilirsiniz. Sadece dinleyebilir veya düşüncelerinizi dahil etmeyi seçebilirsiniz. Bir kokteyl partisi veya kulüp binası hayal edin.

Uygulama aslında canlı podcast tarzı konuşmaların, panel tartışmalarının, ağ oluşturma fırsatlarının (bazı bilgili insanlar zaten" influencer "moderatör" için değiştiriyor) ve avantajlı çoklu oda kullanımının (özel seçenekler mevcuttur, böylece arkadaşlarınızla da konuşabilirsiniz), sosyal medya uygulaması gerçek hayattaki etkileşimleri taklit ediyor.

Ancak sesin kendisi uygulamadan çıkmaz. Ana kural ise konuşmaların kaydı yoktur ve kaydedilmezler. Yani o an orada dinlediniz dinlediniz sonra tekrarı yok :)

Clubhouse'a nasıl girilir?

Şu anda Clubhouse'a davet olmadan katılamazsınız. Yine de bir iPhone kullanıcısıysanız, bu tür bir şey ilginizi çekiyorsa, uygulamayı indirebilir ve bir kullanıcı adı ayırabilirsiniz. Ancak uygulama, görünüşe göre yakında halka açılmayı planlıyor . Bunu henüz iki nedenden dolayı yapmadığını söylüyor : Yavaş yavaş topluluk oluşturmak istiyor ve daha çok sayıda insanı idare etmesine yardımcı olacak özellikler hazırlamak istiyor.

Clubhouse'a girmek için iphone'ununuz olmanız gerekiyor. Clubhouse Android app olarak henüz yayında değil. Elit arkadaşlarınızla birlikte uygulamayı indirip kendi arkadaşlarınızla özel sohbetler de edebilirsiniz.

clubhouse-davetiyesi.jpg

Clubhouse'a nasıl üye olurum?

Uygulamanın etrafında gezinin ve Oprah, Kevin Hart, Drake, Chris Rock veya Ashton Kutcher gibi insanları duyabilirsiniz. Hatta sohbetlere ev sahipliği yapabilirler. Bazı açılardan, bu Clubhouse'un cazibesinin bir parçası. Ünlü ve güçlü insanlarla yapılan gösterişsiz sohbetleri duyma ve hatta bunlara katılma şansı elde edersiniz.

Şuan bir iphone'unuz varsa iki yolla Clubhouse app'e üye olabilirsiniz.

Kişisel davetiye ile: Birisi Clubhouse'a üye olduğunda, kendisine otomatik olarak telefon numarasını kullanarak gönderebileceği bir davetiye verilir. Bu, üyelerin sadece bir tanıdıktan ziyade, iyi bir arkadaş gibi yakın bağlantıya sahip oldukları kişilere davetiye göndereceği anlamına gelir. Birisi bir süre Clubhouse'da kaldığında ve odaları denetlemek ve konuşmak için zaman harcadığında, her ikisini de bu m göndermek için daha fazla davetiye kazanabilir.

Web sitesi üzerinden: Clubhouse'un web sitesini ziyaret ettiğinizde , kullanıcı adınızı rezerve edebilmeniz için size uygulamayı App Store'dan indirme seçeneği sunarlar. Bu şekilde bekleme listesine adınızı yazdırabilirsiniz. . Arkadaşlarınızdan kaçının Clubhouse'u zaten kullandığına bağlı olarak, kullanıcı adınızı ayırdığınızı ve uygulamayı indirdiğinizi bildiren bir bildirim alabilir. Ancak kişisel bir davetiye ile uygulamaya üye olmak şuan daha garantili bir yöntem.

Clubhouse'a kimler üye olabilir?

Clubhouse daha çok eğitim, girişimcilik, iş dünyası gibi alanlarda öğrenme odaklı kişiler için faydalı olabilecek bir uygulama. LinkedIn ve zoom karışımı, sesli forum platformu diyebiliriz. Popüler sosyal medya sitelerinden sevilenn özellikleri almışlar.

Hepimiz ağ kurmanın ve kendi sektörlerimizdeki uzmanlardan öğrenmenin değerini biliyoruz, ancak diğer girişimlerden, küçük işletme sahiplerinden, milyonlarca dolarlık CEO'lardan ve teknoloji devlerinden öğrenmenin değerini hayal edin. Çoğumuz için, sahnede konuşmalarını duyabilmeyi ancak hayal edebiliyorduk. Artık Clubhouse, onlarla bir sahne paylaşmayı, doğrudan bir soru sormayı ve gerçek zamanlı bir yanıt almayı mümkün kılan bir platform oluşturdu.

Ancak Silikon Vadisi'nde olduğu gibi ülkemizde de aynı samimiyet ve kalitede sohbet beklemeyin. Bir kere her yerde Gülben Ergen'i görmeniz olası. Diğer taraftan çoğu yönetici şişik egoları ile samimiyetten ve kendisi olmaktan çok uzaklar. Dönen sohbetlerin odağı genellikle Clubhouse'dan nasıl para kazanabilirim? ve burası da bozulmasa bari gibi boş muhabbetler.


Clubhouse davetiyesi nasıl bulabilirim?

Clubhouse şuanda sadece iphone'larda kullanılabiliyor. Clubhouse tarafından bir kullanıcı tarafından size davetiye gönderilmesi gerekiyor. Davet edildiyseniz, telefon numaranıza kısa mesajla gönderilen ve sizi uygulamadaki bir kayıt sayfasına yönlendiren bir bağlantı göreceksiniz.

Clubhouse'un diğer uygulamalardan farkı nedir? Neden Clubhouse kullanmalıyım?

Clubhouse ses odaklı bir sosyal ağ olarak tanıtılıyor ancak çağımız görüntü çağı ben dahaçok görüntüyü seviyorum. Ses dinlemek istersem Spotify'da ne istiyorsamçok daha iyisi var. Clubhouse'da konuşmaların kaydedilmemesi benim için negatif bir özellik. İşi gücü bırakıp, kim ne konuşuyor diye takip edemem.O değerde ve kalitede konuşmacılar zaten YouTube için çok güzel içerikler üretiyorlar.

Arkadaşlarla özel görüşmeler yapma kısmına gelince zaten şu an hali hazırda arkadaşlarınızla çoklu görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Online toplantılar ve görüşmeler için bir çok seçenek mevcut.

Clubhouse'u nasıl indirebilirim?

Clubhouse şu an iOS uygulaması olarak yayında. Yani bu da demek oluyor ki iphone sahipleri kullanabilir. Uygulamanın daha kontrollü büyümesi için bu yönde bir karar alınmış. Clubhouse kullanıcısı bir arkadaşınızdan davet aldığınızda uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Clubhouse androidde var mı?

Clubhouse Android App
henüz yayında değil. Android telefonunuz varsa şu an Clubhouse uygulamasını kullanamazsınız. Ancak trendlerden geri kalmayayım ben de Clubhouse'da olayım derseniz o vakit bir iphone satın almanız gerekiyor gülüm ama uyarayım eski versiyon iphonelarda uygulama çalışıyor.

Clubhouse android app ne zaman çıkacak?

Web sitesinde bulunan resmi bilgilere göre evet. Ancak Clubhouse android app' ın ne zaman çıkacağı belli değil. Bir android sürümü olabilir, ancak yakın zamanda değil. Kulüp binası Paul ve Rohan olmak üzere iki kişilik bir yapımdır. Geniş bir ekipleri yok. Bu nedenle, uygulama geliştirmeye zaman ayırıyorlar. Yönergeler, politikalar ve daha fazlası gibi üzerinde çalışılacak çok şey var. Bu nedenle, bir Android sürümünü edinmemiz biraz zaman alabilir.

Clubhouse uygulaması güvenilir mi?

Son zamanlarda Whatsapp başta olmak üzere özellikle Facebook'a ait olan uygulamalar etrafında sosyal medyada bir güven buhranı yaşanıyor. Güvenilir sosyal medya uygulamaları bu dönemde kullanıcıların tercihi olacak. Ancak güvenlik konusunda sosyal medya uygulamaları kayda değer bir güven vermiyor. Peki Clubhouse güvenilir mi?

Öncelikle Clubhouse yasal bir uygulamadır. Şuana kadar güvenlikle ilgili bir haber duymadım ancak her platform suistimale açıktır ve güvenlik problemi olabilir. Uygulama bana göre +18 bir uygulama çünkü Türk kullanıcılar hemen başlamışlar uygulama içerisinde Clubhouse sex sohbetleri yapmaya.

Clubhouse uygulamasında virüs, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya benzeri herhangi bir sorun şuanda görülmüyor. Bununla birlikte, kullanıcı verileri ve bilgisayar korsanlarına maruz kalma olasılığı açısından güvenlikten bahsediyorsanız, bu değişebilir. Herkes bir gün bunu tadacaktır.

Örneğin, Clubhouse geliştiricileri şu anda sesli sohbetleri kaydetmeleri ve depolamaları gerekip gerekmediğini düşünüyorlar. Bu bir taraftan çok ciddi bir maliyet ama taciz ve zorbalık konularında ne olacak? Birisi size sohbet sırasında küfür etti? Delil de konuşmadan sonra uçtu gitti? Diğer dinleyenler şikayetçi olacak kişilere şahitlik mi edecek? Clubhouse'da suç işlenirse veya terör propagandası yapılırsa o zaman ne olacak? Bu yüzden ben seslerin kaydedilmesi taraftarıyım.
 
Son düzenleme:

admin

Administrator
Yönetici
clubhouse-app-davet-kodu.jpg

Clubhouse ile ilgili bilgilendirmeye devam :D Admin çalışıyor!!!

Clubhouse app uygulaması neden sadece davetiye ile çalışıyor?

Aslında Clubhouse neredeyse sosyal bir deneye dönüştü. Şu sırlar herkes ayrıcalıklı bir kulübe katılmak için heyecanla davetiye arıyor. Ancak unutmayın ki uygulama henüz çok yeni ve topluluk oluşturmaya çalışıyor.

Clubhouse'un şuanda milyonlarca kullanıcıyı korumak için sağlam sistemleri veya sunucuları yok. Bu çok ciddi bir yatırım. Belki ses kaydı yapmamalarının temel nedeni de budur. Çünkü sesleri kaydetmek uygulama için ciddi maliyet anlamına geliyor.
Yine de, şimdi bu sunuculara çok fazla yatırım yapabilecek gibi görünüyorlar. Bununla birlikte, 'Yalnızca davet' yaklaşımına sahip Clubhouse , kendisi için bir niş yaratmış gibi görünüyor. Geliştiricilerin bu şekilde devam ettirmeyi planlayıp planlamadıkları belirsiz.

Ancak, sınırlı sayıda kişinin onu kullanmasını sağlamak ve zaman içinde geliştirilmesine yardımcı olmak için yalnızca davetiye yoluyla ilerlemeyi tercih ediyorlar. Hala politikalar ve yönergeler üzerinde çalışıyorlar. Bu nedenle, insanların istediği gibi uygulamayı suistimal etmesini veya istismar etmesini istemiyorlar.

Clubhouse davetiyesi satın almaya değer mi?
Herkes bu uygulama hakkında gerçekten çok heyecanlı ve çıldırmış gibi Clubhouse davetiyesi arıyorlar. Sonuçta, seçkin kişilerle sanal veya dijital bir kulübe üye olmak gibi birşey bu. Topluluk yavaş yavaş gelişiyor ve size gerçek hayatın izin vermeyeceği fırsatları da beraberinde getiriyor gibi ya da böyle pazarlanıyor. Kanımca Türkiye'de de sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapılmış ve burada mutlaka olmanız gerekiyor hisssiyatı pompalanıyor. Olmasak ne olacak başımıza taş dolu mu yağacak? Ne olabilir yani? Sanki diğer platformlardan ulaşmak istediğimiz kişilere ulaşamıyoruz. İçeridekiler TED konuşmacısı mı, ne kadar mühim şeyler konuşuyor olabilir ki Allah aşkına?

Umarım yukarıda bahsedilen yöntemler sosyal medya uygulaması Clubhouse'a nasıl girilir? konusunda merak ettiğiniz konularda yardımcı olmuştur. Unutmayın, platform sizin için uygunsa kendinize sıkıbir network oluşturabilirsiniz. Covid-19 yasaklarından yorgun düştüğümüz bu günlerde böyle bir enerjiniz var mı bilmiyorum ama emek vermeden de internetten para kazanılamayacağını bu vesile ile hatırlatmış olayım.
 
Üst