En faydalı vitamin hangisi?

aysegul16

Active member
covid-19 başladığından beri herkeste bir vitamin manyaklığı var. bu vitaminleri biz tükettiğimiz besinlerden alamıyor muyuz?

bağışıklık sistemimizi güçlendirebileceğimiz vitaminler nelerdir ve hangi sebze meyvelerde bulunur?

balkopugu

Member
covid-19 başladığından beri herkeste bir vitamin manyaklığı var. bu vitaminleri biz tükettiğimiz besinlerden alamıyor muyuz?

bağışıklık sistemimizi güçlendirebileceğimiz vitaminler nelerdir ve hangi sebze meyvelerde bulunur?
Şu sıralar C vitamini, D vitamini ve bol bol probiyotik tüketiyorum ben. Ayrıca sebze meyve de çok yerim. Antalya'dan geçen portakal, limon ve narlarim da geldi. Bizde böyle kızlar ???

alize

Member
Vitaminler ihtiyaca göre kullanılması gerekiyor. Vitamin kullanmadan önce tam kan testi yaptırın kızlar ama d vitaminini özellikle kışın alabilirsiniz çünkü kışın güneşten aldığımız d vitaminini çok alamıyoruz. Dolayısı ile kan tahlili yapılmadan da d vitamini kullanmanızda bence herhangi bir sakınca olmaz. Ama siz gene de ne olur ne olmaz doktorunuza Bir danışın. d vitamininin Ayrıca koronavirüsten koruduğu ile ilgili bilimsel çalışmalarda var

gonuldagi

New member
Ben beslenmeme çok dikkat ediyorum her gün meyve sebze tüketiyorum 3 ay önce de easy defence beta glukana başladım bağışıklığımı güçlendirmek için. içinde a ve d vitamini de var iyi bi takviye.

tipitip

Member
Ben beslenmeme çok dikkat ediyorum her gün meyve sebze tüketiyorum 3 ay önce de easy defence beta glukana başladım bağışıklığımı güçlendirmek için. içinde a ve d vitamini de var iyi bi takviye.
Mevsim sebzelerini ve meyvelerini de tüketmek çok önemli. Mevsimine göre beslenirsen çok iyi olur. Bir de kefir çok iyi oluyor gerçekten. Hem kilo veriyorsun hem de probiyotik açısından çok zengin. Probiyotikler koronavirüsten korunmada da çok etkili.