En iyi bebek bezi hangisi? Hangi bezi tercih etmeliyim? 2021 yılı bebek bezi karşılaştırması

alize

Member
En iyi bebek bezi hangisi? Hangi bezi tercih etmeliyim? 2021 yılı bebek bezi karşılaştırması ile sizinleyim kızlar :) Sizin favori bebek bezi markanız hangisi?

herkese merhaba arkadaşlar sizler için popüler bebek bezi markalarını karşılaştıracağız ve ben sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi piyasada o kadar çok fazla bebek bezi var ki bunların hangisini seçeceğini bazen alamıyoruz bazen hangisi hangisi kötü olduğunu bilmiyoruz biz de bu durumu çok yaşadığımız için sizlere bir karşılaştırma postu hazırlamak istedim. tecrübelerimden de yararlanarak size de bunların iyi yanlarını kaç yanlarına hepsini anlatmaya çalışacağım.

2021 yılı en iyi bebek bezi markası hangisi?

Gelelim en iyi bebek bezi markasına… .. popüler bebek bezi markalarından bahsedecek olursak hepsi televizyona çıkan reklamlarda çıkan popüler ürünler aşağı yukarı hepiniz biliyorsunuzdur Bu yüzden fiyatları birbirlerine yakın fiyatları birbirine çok yakın. Bu ürünlerin bir diğer özellikleri de tabii ki kolay bulunabilme ve tüm marketlerde olması. özellikle marka tavsiyesi yaparken tüm alışveriş merkezlerinde ve AVM'de olan, internet üzerinden rahatlıkla sipariş verebileceğimiz, müşteri hizmetleri konusunda da problem yaşamayacağınız markaları tavsiye etmeye çalışıyorum. Çünkü bazı markalar var ki ulaşabilmek çok zor. Ürünü aldığınızla kalıyorsunuz. O nedenle bebeklerimizin sağlığı için özellikle markalı ve sertifikalı ürünleri tercih etmeye gayret gösteriyorum. Size de aynısını tavsiye ederim.

1 yaşın altında bebekler için en iyi bebek bezi hangisi? 4 ay boyunca denedim yazdım…

4 ay boyunca kullandığı bebek bezlerini masaya yatırdım ve size içerikleri hakkında kısa bilgiler vermek istedim. şimdi öncelikle şunu söylemek istiyorum bebeğinize bez almadan önce ben de tabii hamileyken araştırdım. Hangi marka daha iyi, işte emicilikleri nedir ne değildir? kullananlar ne diyor? bir sürü şey okuyorsunuz, videolar izliyorsunuz ama gerçekten her bebeğe her bez uymuyor. Onun için ben size bebeğime hangi bezlerin alerji yaptığını değil, özellikle bezlerin içerikleri hakkında bilgi verebileceğim. çiş kaçırma nedir? bacak oyuntuları nasıldır? bel bölgesini nasıldır? bezlerin yapısı hakkında bütün bu saydıklarımla ilgili bilgi vermek istedim sizlere. Başlamadan hemen önce küçük bir bir bilgi vermek istiyorum. ben bezlerimi tamamen trendyol.com market indirimde Migros sanal market indirimlerinden alıyorum. Hesabımı yapıyorum, nerede en ucuz olursa indirimleri kovalayıp, bebeğimizn bezlerini internetten alıyorum. Hele şu koronavirüs salgını nedeniyle pek marketlere ve kalabalık yerlere de gitmek istemiyorum. Siz de bebek bezlerinin birim/adet fiyatlarını hesaplarayarak adedi ne kadara uygun alabiliyorsanız ona göre indirim kovalayabilirsiniz. gerçekten ayda 1500 tl den fazla bez parası verdikten sonra bunları tek tek tek hesaplanması gerektiğini oturup düşündük eşimle ve hemen sizlere de yazmak istedim.

evy-baby-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg

Evybaby

Reklamlarını sıkça görüyoruz. Hem bir Türk malı hem de oldukça ekonomik bir bezdi. onu kuzenim aslında bebek olmadan hediye etmişti o zaman ben hamileydim ve bu bez de üçlü paket halinde satılıyor piyasaya göre fiyatı oldukça uygun. Onun için bunu kullanarak biz başladık. bu bezin içeriklere bakıldığında çiş bariyerleri arkaya kadar devam ediyor. iç yapısı komple pamuklu tamamı. baştan sona kadar giden bacak boğumlarına gelindiğinde oldukça yumuşak esnek çift bariyerli bir boğum yeri yapmışlar. bel bölgesine gelindiğinde bantları snek ve oldukça sağlam. şimdi bu bezi neden bıraktı mı gelince…. şimdi bu söylediğim göstergeler özellikle göstermiyor. yani şöyle söyleyeyim yeşil yapmışlar çiş yaptı da mavi renk değiştirmiyor. zaten bunlara pek ihtiyaç duymuyorsunuz. çünkü çocuk
çiş yaptığında beline kadar çiş içinde kalıyor. Bezin emicilik ve gösterge konusunda açıkçası sıkıntıları var. bel bariyerleri bir tık olarak esniyor ama dğerlerine göre daha az tabii ki de yani diğer markaların bezlerini kullandıkça bunları söyleyebiliyorsunuz. Yandaki bantları da beze yapıştırdığımda çıkmıyor bayağı sağlam yapmışlar. Onun için bezi bir hafta kullandıktan sonra hemen dedim ki bu böyle olmayacak. zaten 15-20 tane bez değiştiriyoruz. bu şekilde emiciliği az ve sırtına kadar çiş çıkarken çocuğun sürekli üstünü değiştirmek lazım. O yüzden daha kaliteli bir beze geçelim dedik.

prima-premium-care-2-numara-mini-22-adet-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg

Prima Pampers

Prima çiş göstergesi yapmışlar arkaya kadar gidiyor. çok minik ve diğerine göre çok daha ince bir bez. içindeki dokusunda mavi petek şeklinde pütürcükler var içerisinde çişi emen. bacak oyuntuları da oldukça yumuşak bir lastik kullanılmış hiçbir şekilde boğumları sıkmıyor, araya girse de kızartmıyor. Bel lastiklerine bakıldığında da oldukça esnek, yapıştırıcı bantları hiçbir şekilde beze de zarar vermiyor. şimdi ben neden bıraktım onu söylemek istiyorum Bir hafta kullandım ve aşırı memnun oldum yani eğer bebeğinizin bırakmak zorunda kaldım. Bu bezi kullanabilirsiniz ama piyasadaki fiyat olanlara bakıldığında bir tık daha pahalı. Onun için bu bezden vazgeçtik biz.

migros-minies-bebek-bezi-en-iyi-beebk-bezi-hangisi.jpg
Migros Minies Bebek Bezi

Migros'un kendi bebek bezini deneyelim dedik bir de. bebek bezini açıp incelemek istediğimizde bezin içerisinde mavi bir bariyer var, yeşilli mavili gibi. o bariyer ama o bariyerin içerisine poposundan yukarısına hiçbir şey koymamışlar böyle bir sıkıntı var. Onun için bence bu kadar ucuz. bence malzemeden kaçınmışlar :)) bel lastiği oldukça esnek bantlarda rahat çıkıyor. bu da emicilik olarak güzel olmasına rağmen çok sık değiştirdiğimiz bezler arasında olacaktır. bebeğin sırtına kadar kaka geldiğinden dolayı bu bezi hemen bırakmak durumunda kaldık. Bir paketini bile bitirmeden başka bir bez kullanmaya başladık.

molfix-1-numara-yenidogan-100-lu-firsat-paketi-en-iyi-yenidogan-bebek-bezi.jpg

Molfix yenidoğan

Hazır indirim var dedik hemen başka bir beze geçtik. üzerinde canım babam sıra sende, anneciğim seni çok seviyorum gibi yazılar falan var inanılmaz tatlı yalnız çiş bariyeri çok kısa ve belirsiz yani kaka yapıp yapmadığını göremiyorsunuz. zaten görmemize gerek yok o ayrı mesele…. ama neden çiş yaptı da göremiyorsun?! renk çok değiştirmiyor. göbek bağı oyuntusu oldukça güzel, iç kısmı tamamen pamuklu baştan sona kadar pamuk yapmışlar. emici özelliği yok denebilecek kadar az. çok kötü! bacak yerlerine bakıldığında esneklik olan çok iyi yumuşak bir dokusu var. bel bölgesindeki de hiçbir şekilde esneklik yok. böyle daha çok fileli bir yapıda. bantları yapıştırma şansı yok denebilecek kadar kötü. yani molfixin en kötü bezlerinden bir tanesi bence. Onun için hemen bunu da bıraktık.
prima-premium-care-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg

Prima Premium Care

Dedik ki bu böyle olmayacak sürekli bez değiştiriyoruz biz ne yapalım gittik Prima premium care bez aldık. Prima pampers’a göre gerçekten bu çok kalın bir bez. bunun çiş göstergesi önden başlıyor arkaya doğru uzanıyor. bebeğiniz kaka da yapsa gösterge masmavi oluyor. koku dışarı vermediği gibi, bir de bezin bel kısmı daha uzun ön kısmına göre. öne göbek bağı oyuntusu yapmışlar. sırta gelindiğinde de esnekliği görebiliyorsunuz. Çiş ve kaka kaçırmaları da önlüyor. İçinde kalpli petek dokusu var. İçi baştan sona kadar pamuk. İçinde pıtırcıklar falan da yok. Bacak kısmına geldiğinizde de inanılmaz yumuşak ve ilk defa üçlü bir bariyer görüyoruz bebek bezinde. Yan bantlara da gelindiğinde esnekliği oldukça iyi. istediğiniz kadar çek yapıştır yapabiliyorsunuz. Bu bezde inanılmaz memnundum ama çok fazla indirime girmiyor maalesef bu premium care’ler. Şu durumda çok pahalı satın alamıyoruz.. Daha önce dediğim gibi bir ay bebek bezine 1500 lira para verdik. Artık öyle bir durum yok bu kadar parayı veremeyiz şu günlerde. Onun için dedim ki bunun kalitesinde ama daha ucuz, ekonomik ve kaliteli bir beze geçelim ve Molfix’e geçtik.

molfix-3d-3-numara-midi-90-adet-aylik-paket-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg

Ekli dosyalar

• sleepy-kulot-bez-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    sleepy-kulot-bez-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    366.3 KB · Görüntüleme: 0
  • molfix-3d-3-numara-midi-90-adet-aylik-paket-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    molfix-3d-3-numara-midi-90-adet-aylik-paket-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    111.9 KB · Görüntüleme: 0
  • sleepy-natural-kulot-bez-3-numara-midi-2li-jumbo-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpeg
    sleepy-natural-kulot-bez-3-numara-midi-2li-jumbo-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpeg
    132.2 KB · Görüntüleme: 0
Moderatörün son düzenlenenleri:

alize

Member
molfix-1-numara-yenidogan-100-lu-firsat-paketi-en-iyi-yenidogan-bebek-bezi.jpg

Molfix

Molfix 3D teknolojisiyle üretilmiş bezini gördük yeni bez markası arayışımız sırasında. Bebeğinizin belini neredeyse geçen bir bez yapmışlar ve gerçekten çok iyi olmuş. Gerçekten emiş açısından falan on numara. çiş göstergesi de var. önden başlıyor ve arkaya kadar da gidiyor. içini incelemek gerekirse içi pamuklu ve malzeme kalitesi olarak oldukça iyi.

Rahatsız edici birşey yok. Yan bariyerlerine gelecek olursak… cırt cırları biraz kısa gibi ama sorun yaratmıyor. bantları yapışıyor ve problem yok. bacak boyu da oldukça yumuşak ve esnek. gece bir tane takıyorum özellikle bundan zaten saat 12'de. saat 3'te sadece bir kez değiştiryorum. Sabah 6’da uyandığında altını değiştiriyorum. yani gece boyunca dediğim gibi sadece bir kez bez değiştirmiş oluyorum ve inanılmaz bir şey. gayet güzel. fiyat olarak da çok uygun. Migros sanal market indirimden almıştık.bizim için hem uygun hem de yanlardan yırtılarak açıyorsunuz.

sleepy-natural-kulot-bez-3-numara-midi-2li-jumbo-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpeg

Sleepy Külot Bez

Geçen gün CarrefourSA ya gittim ve Sleepy markasını indirimi gördüm ve külot bezini denemek istedim. Ondan da bir tane aldım. Çİş göstergesi belirgin ve iyice sarı şekilde yapmışlar arkaya doğru da uzanıyor. Reklamlarnı görüp çok da merak ediyordum külot bezi nasıl kullanabilirim ne yapabilirim diye. Ama gerçekten mükemmelmiş arkadaşlar. Beldeki esnek kanatları olsun, bacakları falan hiç sıkmıyor, boğumları falan gayet rahat bir şekilde. Yandan yırtarak açıyorsunuz ve bebeğinizin bel bölgesi sıkarsa yandan açarak yani yırtarak iki taraftan da belini gevşetebiliyorsunuz. Çişini yaptıktan sonra katlayıp, yapışkanlı bantını açarak, paketleyip direk çöpe atabiliyorsunuz. Böyle yapınca bez açılmıyor ve etrafa da ayrıca kaka bulaşmıyor. Külot bezlerin tek sıkıntısı bebek kaka yaptığında çıkarması zor oluyor. Bezi yırtmaya çalışırken aradan kakalar falan fışkırabiliyor. O konuda biraz dezavantajı var. Genellikle evde kullanmak için ideal.

Peki şu ana kadar kullandığım en iyi bez hangisi? hangi bebek bezini tavsiye edersin diye soracak olursanız Prima Premium Care ile Molfix’in 3D teknolojili bezi derim. Geri kalanlar fiyat/performans olarak bana pek uygun gelmedi. Külot bez emiciliği falan çok güzel ama kaka olayı işi bozuyor :)

Moderatörün son düzenlenenleri: