Hamilelik çatlaklarına iyi gelen yağlar hangileri?

Kızlar hamilelik çatlakları için ne tavsiye edersiniz? Hamilelik çatlaklarına ne iyi gelir? Bitkisel çözüm önerisi olan arkadaşlar yorum yazabilirse çok sevinirim. Hamilelik çatlakları için hindistan cevizi yağı ve acıbadem yağı çok tavsiye ediliyor. Aramızda bu yağlardan kullanan var mı acaba?

alize

Member
Hamilelik çatlakları bu dönemde annelerin en çok merak ettiği konulardan. Ben de hamilelik çatlaklarına hangi ürünleri kullandığım ile ilgili tecrübelerimi paylaşmak istedim sizinle Umarım faydalı olur.

Hamilelik çatlakları için öneriler: Hamilelikte göbek çatlakları nasıl önlenir?
Çatlaklar genetik altyapı çok ilintili problemlerdir. benimde aslına bakarsanız ergenlikten kalma kilo alıp vermekten ötürü oluşmuş özellikle bacak bölgemde fazlaca çatlak vardı ve hep düşünüyordum ileride bir gün Hamile kalırsam büyük ihtimalle benim karnım çok çatlayacak çünkü zaten halihazırda çok çatlağım var diye düşünüyordum ama yine de genetik altyapı çatlağa meyilli diye ve ergenlikten kalma çatlaklarım var diye hiçbir şekilde kremlerim sürmeyi ihmal etmedim. Şimdi sıra geldi neleri kullandığı sayıp dökmeye… Hazır mıyız kızlar çünkü ben kokoş bir hatunum öyle tek ürünle kalamazdım herhalde…

Sizinle şimdi hamilelik çatlakları için krem önerilerimi paylaşacağım. Hamilelik çatlakları için hangi kremleri hangi dönem kullandığından bahsedeceğim. Öncelikle genelde hamile kaldıktan sonra 4. aydan itibaren genelde Doktorlar size çatlak kremi kullanmaya önerir ama ben dediğim gibi kendi genetik altyapımda bildiğim için de cildimin de çatlamaya çok müsait olduğunu bildiğinden ben ilk hamile kaldığında öğrendiğim günden itibaren cildimin nemlendirmeye başladım. Bunu doktorunuza da sorabilirsiniz ne zaman başlayabilirim diye ama organik ürünlerle cildinizi nemlendirmeye başlarsanız birinci aydan itibaren ben bi mahsur olacağını düşünüyorum çünkü ben de ilk 4 ay organik ürünler kullandım ki şimdi hangilerini kullandığımdan bahsedeceğim.

earth-mama-hamilelik-catlaklari-icin-yag.jpg
İlk olarak öncelikle hamile kaldım öğrendiğim andan itibaren Earth mama markasının ürününü kullandım. Aslında bu markanın bebekler bebekler için olan versiyonu var. Ama istersen anneler için olan versiyonu da var. Bu markayı çok seviyorum tamamıyla organik ürünler hem anneler için hem de bebekler için harika ürünleri va.r Daha sonra göz kremleri ile ilgili size bu markanın tavsiyesini vereceğim. Bu tamamiyle %100 organik içerisinde birçok farklı yağı barındıran bir bebek masaj yağı Aslında. ben bu ürünü banyoda yine organik bir peeling yaptıktan sonra gelip elinizi kendiniz yapabilirsiniz. Ben Türk kahvesi Türk kahvesiyle peeling yapıyorum.

Bu peeling ile kan dolaşımımı hızlandırdıktan sonra bu bahsettiğim bebekler için olan organik masaj yağını tüm vücudumu uyguluyordum ve masaj yapıyorum. Daha sonrasında üzerinden yine suyu geçip o şekil tüm cildim harika şekilde nemlenmiş olurdu ve organik olduğunu bildiğim için özellikle ilk 4 ay kullandığımız ürüne çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Yoğun şekilde hep organik katkısız kokusuz ve kimyasalsız ürünler kullanılmalı .O yüzden bunu kullandığınız zaman da biliyorum ki içiniz çok rahat edecek. Eğer nemi az kalırsa benim cildim çok fazla kuru bir cilt değil, orta normal diyebilirim. Eğer cildiniz çok kuruysa çıktığınızda da yine aynı markanın bebekler için olan vücut losyonu kullanabilirsiniz Bu da harika şekilde vanilya ve portakal kokan bir ürün. Yine cildinizi kesinlikle yağlı ve iz bırakmadan harika şekilde nemlendiren bir ürün ilk 4 ay ben bu ikisini kullandım gönül rahatlığıyla 4. aydan sonra da artık karnım Yavaş yavaş yürümeye biraz bel bölgem ufak ufak böyle kilo almaya başladı için farklı ürünler araştırmaya başladım.

palmers-cocoa-butter-vucut-losyonu-hamilelik-catlaklarai-icin-nasil-kullanilir.jpeg
Hamilelik çatlakları için kakao yağı da çok tercih edilen bir bürün. Bir de en çok önem vermesinden memnun kaldım palmers’ın kakao yağlı vücut losyonu. bu inanılmaz yoğun çok yoğun derecede bir ürün. Eğer kakao seviyorsanız çok seversiniz. Ama eğer sevmiyorsanız çok ağır gelebilir. Çünkü sürdüğün zaman tam olarak bir çikolatalı pasta kokuyorsunuz. çok azıcık almanız bile yeterli oluyor Zaten. azıcık aldığınızda bütün vücudunuzu tek seferde nemlendirir ve hatta Neredeyse 2. gün bile hiçbir şey sürmesiniz de o nemi cildinizde hissediyorsunuz. Ama ben yine de tabii ki her gün gerçekten her gün ne kadar yorgun olursam olayım bazen Gözümden uyku uyurken bile Karnıma bütün vücuduma kremlerini sürüyordum.Palmers’ı da çok tavsiye ederim. Bir tek bu ürünün ambalajı ile ilgili bir dezavantajı var. Bakın başta da bahsettiğim gibi ürünün yapısı çok yoğun olduğu için dipte çok fazla ürün kalıyor. Pompalı bir ürün. O yüzden ben her seferinde dipte kalan kısımları ulaşabilmek için kutuları kesmek zorunda kalıyordum. Çünkü neredeyse sizi herhalde 15- 20 gün idare edecek kadar dibinde ürün kalıyor. O yüzden sakın kutuyu atmayın canlar! Bir şekilde kesmeye çalışın. Bu ürünü atarsanız ciddi israf edersiniz ve kayop yaşıyorsunuz.

Zaman ilerledikçe tabii ki farklı ürünler daha yoğun daha body butter kıvamlı ürünlere geçmeye başladım. Palmers her zaman elinin altındaki bir üründü ama biraz daha karnım büyümeye başladığında yani 7 aydan itibaren falan ben artık Bella Bee’nin ürünlerini kullanmaya başladım. Bu arada bu markanın tüm ürünleri kullandım ve çok memnun kaldım. Yine gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz gülüm eczanelerde bulabilirsiniz. Ufak seyahat boyu da var. Bunun orijinal boy oldukça büyük yani yani yanınızda taşımak biraz zor. Son derece yoğun kıvamlı elinize aldığınız anda birazcık yayması zor olabilir. Ama avucumuzun içinde vücut ısısıyla zaten dağılan ve yumuşayan bir ürün.

o yüzden ben önce avucumda biraz kendi bir odasında ettikten sonra tüm Karnıma sürüyordum. Bu arada hazır lafı gelmişken söylemem de fayda var hamilelik çatlaklarını sadece karnınız olarak düşünmeyin.Mesela bir çok arkadaşım benim okula da çok hata yaptığımı söylerler. Ben onlardan bir tecrübe edindiğim için sadece karnıma değil, tüm vücudumu nemlendiriyorum. Karnınızı nemlendiriyorsunuz ama hamilelik döneminde karnınızdan çatlamıyorsunuz. İç bacaklarız çatlayabiliyor, hatta kol altlarınız çatlıyor. O yüzden karın en mühim yer ama mutlaka ve mutlaka bacaklarınızı ve kollarınızı, kısacası tüm vücudunuzu nemlendirmeyi lütfen unutmayın.

Hamilelikte çatlak oluşumunu önlemek için bir diğer kullandığım ürün de Moshos Garden. Organik bir marka gönül rahatlığı ile sizlere öneriyorum. Aynı şekilde bella B kıvamında. Bella B birazcık daha ballı, şekerli bir ürün ama Moshos Garden öyle bir ürün değil. Daha yoğun, katı tereyağ kıvamında bir ürün. Kokusu da mis gibi greyfurt kokuyor.

Hamilelik çatlakları için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz
Hamilelik çatlakları oluşmaması için
artık son aylara geldiğimde ise Hindistan cevizi yağı benim başucu ürünüm oldu. Hindistan hiç karıştırmayın. Hamileliğin başından itibaren organik Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz. Fakat yağ olduğu için de çok yoğun bir yağ olduğu için birazcık öyle hemen üzerimi süreyim hemen kıyafetin giyeyim, çıktığın gibi bir şey söz konusu olmuyor. Bayağı kıyafetinize bulaşabiliyor. O yüzden ben bu yağı daha çok gün içinde değildi geceleri kullanıyordum. Birkaç tane pijamamı da açıkçası sadece bu yağ kullanmak için mahvettiğim doğrudur. Ama çok önemli değil zaten dediğim gibi başta da bunu sürüp kıyafetini giyip çıkayyıp yapamazsınız .Çünkü her tarafınınız yağ olacaktır. Ne kadar emdirmeye çalışsanız da mutlaka cildinizin üzerinde o yağ dokusu kalıyor. Ama başucu ürünü olarak mutlaka kullanın. Sadece karnımızda vücudumuzda değil, saçınızda, ellerinizde, makyaj temizlemede her şey de kullanabilirsiniz hamilelik boyunca gönül rahatlığıyla kullandım ben memnun da kaldım.

Diğer bir ürün de The Body Shop’ın Shea yağlı body butter’ı. Ben bu markanın hem kakao yağlı hem de shea yağlı body butter’ını ve peelinglerini hamilelik boyunca kullandım. Özellikle son aylara doğru da kullandım memnun da kaldım. Diğer ürünlerle de çok eşdeğer bir ürün . Zatey body butter dediğimiz ürünler son derece yoğun ürünler. Daha organik olsun, daha içim rahat etsin diyorsanız da başta bahsettiğim ürünleri de kullanabilirsiniz.

Benim kullandığım benim tecrübe ettiğimiz ürünler fark ettiyseniz hepsi çok yoğun tamamıyle ağırlıklı olarak yağlı ürünlervde ister istemez bu ürünleri her gün hafta ben günde 3 kez sürüyordum. Eğer vaktiniz varsa sabah öğle akşam sürerseniz çok iyi olur. Ama ne kadar sürersenin o kadar besleniyor ve biliyorsunuz ki hamilelik döneminde hormonlar çok karıştığı için mutlaka ve mutlaka ufak tefek tüylenmeler olabilir. O yüzden bu konuda da baştan size bilgi vereyim benim olmuştu özellikle karın bölgemde çok fazla yağlı ürünler sürdüğüm için tam o göbek çizgimin hamilelik çizgimin üstünde ekstradan tüylenmeler yaşamıştım. Ama doğum yaptıktan sonra o tüylerin hiçbirinden eser kalmadı, hepsi geçti. Yine de tabii ki ben ufak bir bilgi vermek istedim.

Bu arada sadece cildimizi çatlaklar için bu kremlerle beslemek yeterli olmayacaktır. Hamilelik döneminde mutlaka ve mutlaka günde içebildiğiniz kadar su için. 2-3 litre kadar. Çünkü her bedenin ihtiyacı çok farklı. Ben günde minimum İki buçuk litre su içiyordum. Mutlaka ve mutlaka cildinizi içerden beslemek ve nem vermek için de kremlerin yanı sıra doğru beslenmek ve bol su içmeyi de unutmayın. Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur kızlar :)

Son düzenleme:

leylaist

Member
Hamilelikte hindistancevizi yağı çok iyi kızlar. Çok faydalı bir yağ. Her şeye çok iyi geliyor. Bir araştırın bakalım bana dua edeceksiniz ?

Ayşe Hazar

New member
Kızlar hamilelik çatlakları için ne tavsiye edersiniz? Hamilelik çatlaklarına ne iyi gelir? Bitkisel çözüm önerisi olan arkadaşlar yorum yazabilirse çok sevinirim. Hamilelik çatlakları için hindistan cevizi yağı ve acıbadem yağı çok tavsiye ediliyor. Aramızda bu yağlardan kullanan var mı acaba?
Badem yağı iyi gelir