Kadınlarda doğurganlığı etkileyen faktörler nelerdir? Nasıl hamile kalabilirim?

gipsy

Member
Hamile kalmak istiyorum kızlar. 1 kez tüp bebek denedim ama ilk denemem hüsranla sonuçlandı maalesef :( Doğurganlığı artırmak için neler önerirsiniz? Hamile kalmak için neler yapıyorsunuz? Hangi sıklıkla jinekoloğa gidiyorsunuz? :rolleyes:

Dilek

Active member
Öncelikle stres yapmamalısınız. Gebelik için en az 6 ay önceden gerekli testler hormon takipleri yapılmalı eşinizle beraber çift olarak kontrollere gitmelisiniz. Sizin yumurtlama sayiniz sureniz kadar eşinizin sperm sayısı da önemlidir. Tüm kontroller yapıldığında doktorunuz uygun tarihleri size verecektir.

aysegul16

Active member
Stres, obezite, uyku düzensizliği, fazla kilolar hep hamilelige engel. Bir de yaş tabiki. Yaşı gecirmemek lazım. Çocuk olması için bir de yumurtlama öncesindeki 72 saat ve sonrasındaki 48 saat aralığında seks yapmaya özen gösterin.

mirmir

Member
Fazla kilolar ve obezite gebeliği etkiliyor diye biliyorum. Bebek sahibi olmak istiyorsanız stressiz bir yaşam ve sağlıklı beslenme çok önemli bir de sizin ve bebeğiniz için sigara içmeyin

alize

Member
Fazla kilolar ve obezite gebeliği etkiliyor diye biliyorum. Bebek sahibi olmak istiyorsanız stressiz bir yaşam ve sağlıklı beslenme çok önemli bir de sizin ve bebeğiniz için sigara içmeyin
fazla kilolar ve obezite konusunda çok doğru söylemişsin canım. Fazla kilo direkt doğurganlığı etkiliyor. Bir de bebek planlıyorsan kesinlikle sigarayı bırakmalısın ?

sezeenn

New member
sigara kullanıyosan bırakamıyosan da azaltmalısın fazla kilon varsa vermelisin sağlıklı beslenmelisin ve enn önemlisi stresten uzak durmalısın. Oldu mu olmadı mı diye düşüncelere kapılma benim tanıdıklarım stresten uzak durup akışına bırakınca hamile kaldılar

Aylinşahbaz

New member
Hamile kalmak istiyorum kızlar. 1 kez tüp bebek denedim ama ilk denemem hüsranla sonuçlandı maalesef :( Doğurganlığı artırmak için neler önerirsiniz? Hamile kalmak için neler yapıyorsunuz? Hangi sıklıkla jinekoloğa gidiyorsunuz? :rolleyes:
Anne adayı kendini psikolojik olarak gebeliğe hazırlamalıdır. Yemesine içmesine dikkat etmelidir ama bunu diyet yaptım bitti olarak değil yaşam tarzı haline getirmelidir. Sporuna da önem vermelidir. Ne kadar sağlam vücuda sahip olursak bebeğe o kadar güzel bir ortam sağlayabiliriz. Ve diğer arkadaşların da dediği gibi stresten mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Gerisi Allaha kalmıştır. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

lucifer

Member
Anne adayı kendini psikolojik olarak gebeliğe hazırlamalıdır. Yemesine içmesine dikkat etmelidir ama bunu diyet yaptım bitti olarak değil yaşam tarzı haline getirmelidir. Sporuna da önem vermelidir. Ne kadar sağlam vücuda sahip olursak bebeğe o kadar güzel bir ortam sağlayabiliriz. Ve diğer arkadaşların da dediği gibi stresten mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Gerisi Allaha kalmıştır. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.
Valla önce sitresden uzak duracak sıcak ortam bunlarlada olmazsa doktorunuz gidin

alize

Member
Hamile kalmak istiyorsanız bir kere stresi hayatınızdan çıkarmanız lazım. Çünkü olay hamile kalmakla bitmiyor hayat zaten yeterince zor . Bebek büyütürken de haliyle bu zorluklarla mücadele etmek zorunda kalacağız. O yüzden hayatımızı olumsuz etkileyen strese neden olan durumları ortadan kaldırmak gerekir ki hem kolayca hamile kalın hem de çocuğunuzu büyütürken daha az sorun yaşayın. Örneğin çok stresli bir işiniz var ve bu durumu yönetmekte zorlanıyorsunuz. Bir de üstüne çocuk sahibi olmaya çalışıyorsunuz. İşyerinizdeki insanlar anlayışsızsa bilin ki doğum süreci ve çocuk yetiştirme süreci de çok zor olacak. Değiştirebiliyorsanız işinizi değiştirin ve daha sorunsuz insanlarla çalışmaya çalışın. Hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil. bir çocuk için en önemli olan şey mutlu bir aile ortamı ama eğer bu ortamı çocuğunuza sağlayamayacaksanız çocuk yapma işine hiç kalkışmayın derim