Kısırlık nedenleri nelerdir? Neden hamile kalamıyoruz?

gipsy

Member
Arkadaşlar ben geldim 42 yaşına. İşti kariyerdi derken hamileliği erteledik :( Evimizi arabamızı aldık ama evimizin neşesi çocuğumuzun eksikliğini yaşıyoruz. Aşırı stresli ve yoğun bir hayatım var biraz da yoruldum açıkçası. çocuk için işten ayrılıp bir süre dinlenmem gerekiyor. Bu şartlarda çocuk için ne kadar uğraşsam olmayacak gibi :rolleyes:

buki

New member
Arkadaşlar ben geldim 42 yaşına. İşti kariyerdi derken hamileliği erteledik :( Evimizi arabamızı aldık ama evimizin neşesi çocuğumuzun eksikliğini yaşıyoruz. Aşırı stresli ve yoğun bir hayatım var biraz da yoruldum açıkçası. çocuk için işten ayrılıp bir süre dinlenmem gerekiyor. Bu şartlarda çocuk için ne kadar uğraşsam olmayacak gibi :rolleyes:

buki

New member
Bende çalışarak hamile kaldım 8 yıl sonra yaşayan biri olarak eğer ara veremiyorsanız kendinizi mutlu hissetmeniz çok önemli bu süreçte kafanızı rahatlatın bir şekilde doktor kontürellerinize uyun mutlaka sonuç alırsınız inşallah en kısa zamanda.

leylaist

Member
Zaman su gibi akıp geçiyor. Birini yapsa insan diğeri eksik kalıyor. Calismasa gecinemiyor. Tek maaş maalesef yetmiyor . Kadınlar çalışmak zorunda kalıyorlar. Akşama kadar çalış bir de eve gel çocuk koca ev işleri derken yatak yüzü zor görüyoruz. Hafta sonu da temizlikle vs. Geçiyor. Calisan annelerin de işi çok zor oluyor. Çocuğa bakıcı parası, bez parası, mama parası derken çalıştığın zaten bunlara gidiyot

Dilek

Active member
Şimdi tıp ilerisurekli yenilik çıkıyor belki olur. 50 yaşında bile doğum yapan var

alize

Member
Beslenme ile kısırlığın çok ciddi ilişkisi var. Başı zehirli gıdalar doğurganlığın katili ama maşallah Suriyeliler savaş demiyor yokluk demiyor sürekli çocuk yapıyorlar. Mevlam her aileye nede katacak bir çocuk, her aileye de çocuklarini büyütecek rızık versin inşallah

Sedavurkun

New member
Her zaman genç anne olmak en iyisi bence eğer sağlık sorunları açısından bir sorun yoksa ertelememekten yanayım biz de maddi açıdan hazır değiliz diye bekledik şimdi hangi yol varsa deniyoruz artık maddiyatı geçtik yani 🤦🏼‍♀️

aysegul16

Active member
Her zaman genç anne olmak en iyisi bence eğer sağlık sorunları açısından bir sorun yoksa ertelememekten yanayım biz de maddi açıdan hazır değiliz diye bekledik şimdi hangi yol varsa deniyoruz artık maddiyatı geçtik yani 🤦🏼‍♀️
Ben Rabbimden herzaman hayırlısını dilerim. Ne zaman verirse o zaman en hayırlısıdir. Çünkü hayırsız evlat da var. Şimdiki çocuklar çok zor. Anne baba taktıkları yok, çocukları memnun etmek onlarla iletişim kurmak çok zor.