Modern ve geleneksel bekarlığa vedalar

tipitip

Member
bekarliga-veda-partisi.jpg

Bekarlığa veda ederken; hüzün ve mutluluk... Yuvadan uçma vakti... Ve düğün öncesinin olmazsa olmazı kına gecesi ve bekarlığa veda partinizin unutulmaz olmasını istemez misiniz?

Geleneksel bekarlığa vedamız, halk arasında kına gecesi olarak bilinse de, birçok kadın son yıllarda kına gecesini ayrı bekarlığa veda partisini ayrı yapıyor. Kına gecesi, ailelerin mutlaka olmasını istediği bir ritüel. Onların da gönlünü almak isteyen gelinler, kına gecesini geleneklere bağlı kalıp gerçekleştiriyor. Bunun yanında, kız arkadaşlarıyla daha eğlenceli bir parti de düzenlemeyi tercih edenler de var.

Kına gecesi denince akla ilk gelen, “Yüksek yüksek tepelere” şarkısı. Gelinin etrafında toplanan kadınlar şarkıyı söylerken duygulanmamak elde değil. Kına gecesi, biraz da hüzünlenmek için vazgeçilmez bir etkinlik.

Peki kına gecesini düzenlemek için nelere ihtiyacınız var? Önce geleneğe uygun olarak bir bindallı seçmeniz gerekiyor. Ağırlıklı olarak kırmızı tercih edilse de, kına gecenizin renk konseptine göre beyaz, yeşil, mavi olarak da seçebilirsiniz. Önemli olan rahat olması. Neticede o akşam bol bol göbek atacaksınız!

Kınanın konacağı kına tepsisi de bu gecenin demirbaşlarından biri. Kırmızı ya da gümüş rengi, tercih sizin. Kına gecesinde misafirlere minik hediyeler verilir. İsme özel ojeler, minik aynalar, küçük keseler, minik sabun ve renkli magnetler olabilir.

Yeni nesil bekarlığa vedalar

Yakında eşiniz olacak kişinin ailesini ve kendi ailenizi mutlu etmek için kına gecesi yapabilirsiniz. Hem kına gecesi hem arkadaşlarınızla eğlenmek de bir seçenek. Şimdi arkadaşlarınızla yapacağınız veda partisine gelelim...

Seçeceğiniz bir mekanda, en sevdiğiniz arkadaşlarınızla biraz çakırkeyif olmak ve bolca eğlenmek bu geceki en büyük hedef! Renkli, ışıklı, tüylü kıyafetler; tül taçlar, eğlenceli gözlükler, değişik pastalar, hareketli şarkılar... Hamam eğlencelerini de unutmamak lazım. Kına gecesi olarak da ayrıca hamam tercih edebilirsiniz. Hem o akşam sevdiğiniz insanlarla artık bekar olarak son kez eğleneceksiniz. Düğün öncesi telaşından da yoruldunuz. Hamam çok iyi bir seçenek olabilir. O yüzden tadını çıkarın!
 

Dilek

Active member
Bekarlığa veda partisi diyince yabancı filmler geliyor aklıma malum onlarda hiç masum değil
 
Üst