Muhteşem bir gelin olmak ve sevgilinizi büyülemek istiyorsanız bu önerilere dikkat

leylaist

Member
guzel-gelin-guzel-gelinlikler.jpg
Gelin olmuş, güzel güzel gidiyorsun! Masajlar, kremler, spa seansları, cilt bakımı, sıkı bir egzersiz programı... Bir kadının tüm bunları bir arada yaşamına aldığı dilim elbette düğün öncesi dönem. Maksat, göz alıcı bir gelin olmak ve hayalleri süsleyen o gelinlik içinde harika görünmek...

Gelinliğiniz içinde en güzel halinizle görünmek için, kuaför ve makyözünüzün önüne oturmayı beklemeyin. Büyük gününüz için şimdiden kendinizi hazırlamaya başlayın.

Saç
Harika bir gelin saçı itina ve özen ister. Şaç kurutma makinelerinin, maşanın ve fönün saçı nasıl yıprattığını biliyoruz. Saçınızı içten dışa onarmaya başlayın. Uzmanlar, B vitaminleri açısından zengin bir diyetin saç sağlığınız için çok önemli olduğuna inanıyorlar. Balık, kuruyemiş (Kavrulmamış olanlar) ve yumurtayı diyetinize ekleyerek işe başlayın. Saç diplerinize badem ya da zeytin yağı ile yapacağınız masajlar ve derin nemlendirici maskeleri ile dışarıdan saç bakımınızı destekleyin. Bakımları en az 4 hafta öncesinden yapmaya başlayın. Saçlarınızda kırıklar varsa bunları kestirerek temizleyin. Reklamlara aldanmayın. Hiçbir krem ya da şampuan kırılmış olan saç telini onaramaz.

Yüz
Eğer problemli bir cildiniz varsa, düğününüzden en az 6 ay önce bir cilt doktoruna danışın. Cilt doktoru size aknenizden ya da izlerinden kurtulmanızda yardımcı olabilir. Tedaviye en az 6 ay öncesinden başlamanızda yarar var, çünkü vücudunuzun tedaviye cevap vermesi zaman alabilir.
Bunun dışında, cildinizi canlandırmak için düzenli olarak yüz bakımı yaptırmaya başlayın. Yüz bakımı yaptırmaya da en az 6 ay öncesinden başlayın ve sakın düğün gününüze yakın bakım yaptırmayın. Harika bir cildin en büyük sırrı su. Düğün günü öncesinde ve de o gün mümkün olduğunca su içerek cildinizi canlı tutun.

Gözler
Göz altı halkaları ve şişlikleri her gelinin korkulu rüyası. Göz çevrenizdeki cilt çok hassas olduğu için, yumuşak bir göz makyajı temizleyicisi ile, oğuşturmadan makyajınızı temizleyin ve göz kremi uygulayın. Haftada bir ya da iki kez de soğuk kompres uygulayın. Yeterli uyku da göz halkaları ve şişkinliğini önlemede yardımcı. Ayrıca, düğününüzden önceki günlerde, göz şişkinliğine yol açacak çok tzlu yiyeceklerden uzak durun.

Vücut
Eğer fazla kilolarınız varsa ya da vücudunuzun daha şekilli olmasını istiyorsanız, gelinlik provalarına başlamadan önce, planlı bir diyet ve egzersiz programına başlayın. İyi bir multivitamin kullanarak, vücut fonksiyonlarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olun. İçten dışa güzelleşin.
 
Üst