Ramazan ayı iftar menüsü

aysegul16

Active member
11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi hanımlar. Sıcak havalarda oruç tutmak zor olsa da bu yıl gene dini vecibemizi yerine getireceğiz inşallah. İnsanın canı ramazan ayında her gün başka bir şey çekiyor. Bugün ne pişirsem diye 2 saat düşünüyorum ben. Onca saat uğraşıp pişirdiğim yemekler de sanki iftarda ışık hızıyla tükeniyor. Bu ramazanda hem pratik hem de lezzetli yemekler pişirmek istiyorum. Buradan her gün ne pişirdiğimizi ve tariflerini paylaşalım ne dersiniz?

Dilek

Active member
11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi hanımlar. Sıcak havalarda oruç tutmak zor olsa da bu yıl gene dini vecibemizi yerine getireceğiz inşallah. İnsanın canı ramazan ayında her gün başka bir şey çekiyor. Bugün ne pişirsem diye 2 saat düşünüyorum ben. Onca saat uğraşıp pişirdiğim yemekler de sanki iftarda ışık hızıyla tükeniyor. Bu ramazanda hem pratik hem de lezzetli yemekler pişirmek istiyorum. Buradan her gün ne pişirdiğimizi ve tariflerini paylaşalım ne dersiniz?
En güzeli karpuz peynir derdim ama karpuz zamanı daha gelmedi. Tarhana çorbası süper olur. Birde taze soğan ve kaşar peynirli gözleme 😃 et sote yani pilav oh mis tatlı olarak da damla sakızlı muhallebi

gulsen34

New member
Ooo kızlar daha iftara o kadar çok zaman varken şimdiden bir telaş almış sizi.. Bu havalarda hafif gelecek sebzeleri tercih ederim..

gipsy

Member
Ben daha hafif bişeyler pişirmeyi düşünüyorum. Hava çok sıcak ama diğer taraftan canım da türlü türlü yemekler çekiyor 🙃🤭😋 ay daha çok var ama iftara