Restoranlar açılacak mı? Son dakika bilgisi olan var mı?

tipitip

Member
Arkadaşlar lokanta ve restoranlar açılacak mı bilgisi olan var mı? Bugün birkaç yerde haber okudum ama kulis haberi diyorlar. İnşallah açılır artık duygusal olarak çok yorgun düştüm. Arkadaşlarımın yüzünü görmeye hasret kaldım sanki yıllardır kimseyle görüşmüyorum gibi hissediyorum.

En çok da neyi özledim biliyor musunuz? Bağdat Caddesi Midpoint'e gidip, kendime güzel bir yemek söyleyip ardından sıcacık bir sufle yemeyi özledim.

Sonra Beşiktaş'ta kız arkadaşlarımla gittiğimiz bir kahve dükkanı vardı neredeyse adını bile unuttum gitmeye gitmeye oraya gidip en sevdiğimiz kahveyi söylemeyi özledim.

Kadıköy Çiya'nın yöresel mutfağını, otlu yemeklerini ve kabak tatlısını çok özledim.

Kahvemi alıp, kafelerde arkadaşımla buluşmayı ve keyifli sohbetlerimizi özledim.

Çok yoruldum. Kafeler restoranlar açılacak mı diye beklemekten. AVM'lere gidip, özgürce alışveriş yapıp sonra arkadaşlarımla buluşamamak artık zorluyor beni.

Ayşe sönmez

New member
Tabiki hepimiz yorulduk hepimizin ihtiyacı var bu hastalık çok değişik yok diycem yok olmuyo var diycem bitmiyo tabiki açılsın restorantlar saruhan bebek gizli gizli alıyo müşteri

tipitip

Member
Allah Allah olur mu öyle şey ya. Kırk yıl düşünsem restorana gizli gizli gidileceği aklıma gelmezdi. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi :eek::eek::eek:

lucifer

Member
Tabiki hepimiz yorulduk hepimizin ihtiyacı var bu hastalık çok değişik yok diycem yok olmuyo var diycem bitmiyo tabiki açılsın restorantlar saruhan bebek gizli gizli alıyo müşteri
Açılsın çok sıkıldık artık bugün üsküdar sahile gittik çok soğuktu kafe yada restorantlar açık olsaydı denizin ve kız kulesinin keyfini çıkarırdık

tipitip

Member
Açılsın çok sıkıldık artık bugün üsküdar sahile gittik çok soğuktu kafe yada restorantlar açık olsaydı denizin ve kız kulesinin keyfini çıkarırdık

Ben de Üsküdar'da bir köfteci vardı orada köfte yemeyi özledim. Üsküdar'da Kanaat Lokantası'nı da çok severim. Eskiden Altunizade'de spa masaj keyfi yaptıktan sonra Üsküdar'a iner Kanaat Lokantası'nda en sevdiğimiz yemekleri yerdik. Ne güzel günlerdi o günler. Masaj spa demişken belim boynum her yanım ağrıyor kızlar. Eski güzel ve zevk-i sefa içerisinde yaşadığım günleri hatırlayınca ağrılarım depreşti :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

lucifer

Member
Otobüsler marmaraylar metrolar tıklık tıklım Restoranlarda kafelerde sosyal mesafe olduktan sonra neden açık olmasın?
Restoran sahipleri hijyene dikkat ettiği müddetçe sıkıntı olacağını sanmıyorum 45 dakika verilecekmiş yemek süresi
Düşünün sipariş verdiniz siparişiniz gelene kadar maksimum 20 dakika
Peki biz masaya oturmadan çantanı montunu çıkarıp yerleşene kadar 5 dakika gitti
Siparişi vermek 5 dakika
Bizim geriye 15 dakikamız kalıyor 15 dakikada yemek yememiz mümkünmü yemek yarıda kalır.

Evlerde buluşamıyoruz iş yerlerinin alanları kısıtlı
Restorantda iş görüşmesi yapmalıyız hem yemek hem iş görüşmesi 45 dakikaya nasıl sığacak Zaten keyif için bu pandemi gitmek olmaz fakat iş görüşmesi için 45 dakika çok az

lucifer

Member
Ben de Üsküdar'da bir köfteci vardı orada köfte yemeyi özledim. Üsküdar'da Kanaat Lokantası'nı da çok severim. Eskiden Altunizade'de spa masaj keyfi yaptıktan sonra Üsküdar'a iner Kanaat Lokantası'nda en sevdiğimiz yemekleri yerdik. Ne güzel günlerdi o günler. Masaj spa demişken belim boynum her yanım ağrıyor kızlar. Eski güzel ve zevk-i sefa içerisinde yaşadığım günleri hatırlayınca ağrılarım depreşti :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Bende köfteci yufusda kahvaltı keyfini özledim
Ayrıca köfteci Yusuf'un kahvatısı hem uygun hem lezzetli hele kızarmış ekmeği tereyağı tulumpeyniri
Ah olsada yesek?
Korananın biteceği yok ama mesafeye hijyene dikkat etsek sorun kalmayacak

Restorana gitmeyi gercekten cok ozledim arkadaslarimla yemek yemegi , kahve icmeyi , sohpet etmeyi .en yakin zamanda restorantlarin , kafelerin bir an once acilmasi dilegiyle :) en cok balik yemegi ozledim Besiktas’ta ;)

lucifer

Member
Allah Allah olur mu öyle şey ya. Kırk yıl düşünsem restorana gizli gizli gidileceği aklıma gelmezdi. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi :eek::eek::eek:
İnsanlar evlerini restorna çevirdi
Evindeki eşyaları çıkarıp masa sandalye koyup kek börek yemek ne para kazandılar hatta yakalandılar bile
Ne gerek var bu kadar kapalı kalmasına
Artık insanlar ne yapacağını şaşırdı nasıl para kazanacağını düşünür oldu

tipitip

Member
İnsanlar evlerini restorna çevirdi
Evindeki eşyaları çıkarıp masa sandalye koyup kek börek yemek ne para kazandılar hatta yakalandılar bile
Ne gerek var bu kadar kapalı kalmasına
Artık insanlar ne yapacağını şaşırdı nasıl para kazanacağını düşünür oldu
Yasaklar oldukça insanlar delmek için uğraşıyor. Misafirlik de yasak olduğu için insanlar gerçekten çok bunaldı

lucifer

Member
Bursa iskender❤️
Ne çok özledik ☹️
Sarıyer börekçisi ya tavuk göğsü ☹️
Büyükada denize karşı kahve dünyası keyfi uffff
Daha niceleri ne çok özledik?

leylaist

Member
Bursa iskender❤️
Ne çok özledik ☹️
Sarıyer börekçisi ya tavuk göğsü ☹️
Büyükada denize karşı kahve dünyası keyfi uffff
Daha niceleri ne çok özledik?
Bursa İskender'i ben de çok seviyorum. Özellikle Bursa'daki dükkanlarında yemeyi. En son diyetisyen arkadaşlarımla gitmiştim, gömmüştük iskenderleri. Yediklerimiz yanımıza kar kaldı :love:

lucifer

Member
Bursa İskender'i ben de çok seviyorum. Özellikle Bursa'daki dükkanlarında yemeyi. En son diyetisyen arkadaşlarımla gitmiştim, gömmüştük iskenderleri. Yediklerimiz yanımıza kar kaldı :love:
Heryer açılacak bence kimsenin sabrı kalmadı eski günlere döneceğiz çok yakın diyw düşünüyorum❣️

Ayşe Hazar

New member
Ayrıca köfteci Yusuf'un kahvatısı hem uygun hem lezzetli hele kızarmış ekmeği tereyağı tulumpeyniri
Ah olsada yesek?
Aynen özledik ama benim sekerim çıktı bundan sonra az yiybilirim
Ah olsada yesek?