Zeynep Tosun 2018 Haute Coutere Koleksiyonu

leylaist

Member
Zeynep Tosun, Haute Couture 2018 koleksiyonunu henüz görmediyseniz mutlaka görmenizi tavsiye ederim. Kendisi çok beğenerek takip ettiğim bir tasarımcıdır. 3 tane de elbisem var dolabımda Zeynep Tosun'dan. Al bir parça senelerce kullan. Kadın kült ve zamansız kıyafetler yapıyor. Çok sevdiğim bir siyah elbisesini sanırım 20 sene sonra bile kullanabilirim. O kadar söyleyeyim.

2018 koleksiyonunun detaylarına gelince...

Zeynep Tosun markası geçtiğimiz yıl başlattığı #letsrisetogether hayatın içinde üreterek var olan kadınları yol haritası belirledi. Zeynep Tosun, bu koleksiyonunu oluştururken ilhamını güçlü, kendi kararlarını verebilen, yaratıcı işlerde çalışan kadından alıyor. Bulunduğu şehirden kurduğu bağlardan idealist düşünceleri dolayısıyla başka hayatlar kurabilen güçlü kadın... Zeynep Tosun, tasarımların tamamlayıcı aksesuarları küpe ile birlikte takılan saç aksesuarları ile kombinlenirken, çiçek işlemeli transparan uzun elbiseler, dize kadar uzanan çizmeler ile tamamlanıyor.

Zeynep Tosun'un imzası haline gelen Bartın'lı kadınların kendisine özel işlediği metal gümüş iplikler kullanılarak yapılan tel kırmalar bu sezonda ön plana çıkıyor.

40 look dan oluşan koleksiyonda, vizon kırmızı, uçuk yeşil, gri, altın ve gümüş renkleri dikkat çekerken, bütün Kastamonu düğümleri, el işleri, boru işlemeler, Ayvalık işleri, Anadolu kadınlarının tel kırmaları ve tel sarmalar tasarımlarda yer alıyor.

Antik Dantel'in kumaşlarıyla hazırlanan tasarımlar, Saara İstanbul'un saç aksesuarları ve Lucky Culture'ün el takılarıyla mükemmel bir uyuma sahip.

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00004.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00008.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00009.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00013.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00017.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00021.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00027.jpg

zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00024.jpgzeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00005.jpgzeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00005.jpg
 

Ekli dosyalar

  • zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00005.jpg
    zeynep-tosun-haute-couture-koleksiyonu00005.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Üst