Sevgilimin hamileliğe tepkisi ne olur sizce?

alize

Member
Merhaba sevgili anneler,

Bugün sizlere duygusal bir konudan bahsetmek istiyorum: hamilelik ve beraberinde getirdiği bilinmezlikler. Özellikle, "Sevgilimin hamileliğe tepkisi ne olur sizce?" sorusu etrafında aklımda dönen düşünceler...

Sizlere soruyorum: Hamile kalsam sevgilimin tepkisi ne olur?

Sevgilimle iki yıllık bir ilişkimiz var ve ben çok çocuk sahibi olmak istiyorum. İkimizde korunmuyoruz ve bir çocuğumuz olursa kesinlikle iyi bir baba olacağını düşünüyorum ama yanılabilirim de.. Sonuçta insanları yüzde yüz tanıyamıyorsunuz. O yüzden tepkisini kestiremiyorum. Ya çok kötü davranırsa, ya çocuğu aldırmaı isterse ne yaparım gerçekten bilemiyorum. O yüzden sizlerle duygularımı samimi bir şekilde paylaşmak istedim.

Hayatımızı paylaştığımız insanla birlikte bir aile kurma düşüncesi, birçok heyecanı ve endişeyi aslında beraberinde getiriyor. Özellikle günümüzde ekonomik zorluklar göz önüne alındığında insan kendini kaldıramayacağı düşüncelerin altında ezilirken buluyor. Çocuk sahibi olmayı istemek son derece normal bir duygu, ancak bu dileklerimizi paylaştığımız sevgilimizin tepkisini düşünmek zorundayız. Ayrıca çocuk sahibi olmak iki kişinin birlikte sorumluluk alması gereken bir durum. Sonuçta mutlu bir yuva kurmak istiyorsak bunu sadece kendimiz istediğimizde başaramayız.

Çocuk sahibi olmak istiyorum ama sevgilim istemiyor..

Sevgilimle bu konuda konuşmak beni çok zorluyor ve sonuçlarını kestiremiyorum, o yüzden dengem bozuluyor. Bazen onu çocuklarla oynarken görüyorum çocukları gerçekten çok seviyor ama insanlardan bu zamana kadar yediğim kazıklar beni dur kızım, gerçekten bir çocuğu olursa adam buna olumsuz tepki verir diye düşünüyorum. Başkasının çocuğunu seviyor ama kendisi çocuk sahibi olmak istermi? Bazen istemiyor gibi hissediyorum ve kendi kendime gelin güvey de olmak istemiyorum açıkçası. Tek taraflı çaba insanı gerçekten çok yoruyor.

Ekonomik zorluklar ve yalnız çocuk büyütmenin zorlukları:

Evet, hayat pahalı. Bir çocuk büyütmek maddi anlamda büyük bir sorumluluk demek. Ekonomik zorluklarla boğuşmak, bir ailenin omuzlarında ağırlaşan bir yük olabilir. Bu durumda eğer çocuk sahibi olmak istiyorsam bu sorumluluğu birisiyle paylaşmalıyım. Eskiden bekar anne olmak nispeten daha kolaydı ama artık hayat pahalılığı çok arttı. O yüzden çocuğun iyiliği için anne baba olarak dünyaya bir evlat getirmek daha mantıklı.

Dünya nereye gidiyor? Savaşlar, kıtlık, susuzluk. Bu zamanda çocuk mu yapılır?

Bir yanda duygularımız ve halay çeken hormonlarımız, bir yanda ise dünya gerçekleri. Savaşlar, ekonomik krizler, iklim değişiklikleri... Her gün savaşlarda binlerce çocuk ölürken ve ben kendimi yaşadığım yerde güvende hissetmezken çocuğun sorumluluğu ile nasıl başa çıkacağım???

Bu yazıyı yazarken, birçok duygu içinde sallanıyorum. Bir yanda sevgi, bir yanda endişe, bir yanda umut. İnsan yaşamını paylaştığı kişiyle geleceği konuşmak, bu duyguları aynı anda hissetmek demek. İçinde bulunduğumuz bu belirsiz dönemde, belki de tek yapmamız gereken birbirimize destek olmak ve ilişkiyi akışına bırakmak. Kahretsin ama ben ikizler burcuyum yapamıyorum. İlla ki yüreğimin götürdüğü yere ya da burnumun dikine gideceğim :))

balkopugu

Member
Merhaba sevgili anneler,

Bugün sizlere duygusal bir konudan bahsetmek istiyorum: hamilelik ve beraberinde getirdiği bilinmezlikler. Özellikle, "Sevgilimin hamileliğe tepkisi ne olur sizce?" sorusu etrafında aklımda dönen düşünceler...

Sizlere soruyorum: Hamile kalsam sevgilimin tepkisi ne olur?

Sevgilimle iki yıllık bir ilişkimiz var ve ben çok çocuk sahibi olmak istiyorum. İkimizde korunmuyoruz ve bir çocuğumuz olursa kesinlikle iyi bir baba olacağını düşünüyorum ama yanılabilirim de.. Sonuçta insanları yüzde yüz tanıyamıyorsunuz. O yüzden tepkisini kestiremiyorum. Ya çok kötü davranırsa, ya çocuğu aldırmaı isterse ne yaparım gerçekten bilemiyorum. O yüzden sizlerle duygularımı samimi bir şekilde paylaşmak istedim.

Hayatımızı paylaştığımız insanla birlikte bir aile kurma düşüncesi, birçok heyecanı ve endişeyi aslında beraberinde getiriyor. Özellikle günümüzde ekonomik zorluklar göz önüne alındığında insan kendini kaldıramayacağı düşüncelerin altında ezilirken buluyor. Çocuk sahibi olmayı istemek son derece normal bir duygu, ancak bu dileklerimizi paylaştığımız sevgilimizin tepkisini düşünmek zorundayız. Ayrıca çocuk sahibi olmak iki kişinin birlikte sorumluluk alması gereken bir durum. Sonuçta mutlu bir yuva kurmak istiyorsak bunu sadece kendimiz istediğimizde başaramayız.

Çocuk sahibi olmak istiyorum ama sevgilim istemiyor..

Sevgilimle bu konuda konuşmak beni çok zorluyor ve sonuçlarını kestiremiyorum, o yüzden dengem bozuluyor. Bazen onu çocuklarla oynarken görüyorum çocukları gerçekten çok seviyor ama insanlardan bu zamana kadar yediğim kazıklar beni dur kızım, gerçekten bir çocuğu olursa adam buna olumsuz tepki verir diye düşünüyorum. Başkasının çocuğunu seviyor ama kendisi çocuk sahibi olmak istermi? Bazen istemiyor gibi hissediyorum ve kendi kendime gelin güvey de olmak istemiyorum açıkçası. Tek taraflı çaba insanı gerçekten çok yoruyor.

Ekonomik zorluklar ve yalnız çocuk büyütmenin zorlukları:

Evet, hayat pahalı. Bir çocuk büyütmek maddi anlamda büyük bir sorumluluk demek. Ekonomik zorluklarla boğuşmak, bir ailenin omuzlarında ağırlaşan bir yük olabilir. Bu durumda eğer çocuk sahibi olmak istiyorsam bu sorumluluğu birisiyle paylaşmalıyım. Eskiden bekar anne olmak nispeten daha kolaydı ama artık hayat pahalılığı çok arttı. O yüzden çocuğun iyiliği için anne baba olarak dünyaya bir evlat getirmek daha mantıklı.

Dünya nereye gidiyor? Savaşlar, kıtlık, susuzluk. Bu zamanda çocuk mu yapılır?

Bir yanda duygularımız ve halay çeken hormonlarımız, bir yanda ise dünya gerçekleri. Savaşlar, ekonomik krizler, iklim değişiklikleri... Her gün savaşlarda binlerce çocuk ölürken ve ben kendimi yaşadığım yerde güvende hissetmezken çocuğun sorumluluğu ile nasıl başa çıkacağım???

Bu yazıyı yazarken, birçok duygu içinde sallanıyorum. Bir yanda sevgi, bir yanda endişe, bir yanda umut. İnsan yaşamını paylaştığı kişiyle geleceği konuşmak, bu duyguları aynı anda hissetmek demek. İçinde bulunduğumuz bu belirsiz dönemde, belki de tek yapmamız gereken birbirimize destek olmak ve ilişkiyi akışına bırakmak. Kahretsin ama ben ikizler burcuyum yapamıyorum. İlla ki yüreğimin götürdüğü yere ya da burnumun dikine gideceğim :))
Canım benim ne güzel yazmışsın,

Öncelikle seni bu yazdıkların için kınayanlar gelmeden hemen yorumumu yazayım istedim :) Bu forumda birbirimize destek olmak ve benzer hissiyatları paylaşmak gerçekten kıymetli. Belli ki sevgilinle evlilik konusunu da net bir şekilde konuşmamışsınız ama birlikte yaşıyorsunuz. Daha evliliği bile konuşmamışken çocukla sanki karşı tarafı evliliğe ve aile kurmaya zorluyormuşsun hissine kapılmış olabilirsin.

Bunun dışında hamilelikle ilgili yaşanan belirsizlikler, ilişkilerimizi sınayan ve bizi derinden etkileyen bir konu. Anladığım kadarıyla sevgilinle olan ilişkinizdeki belirsizlik, çocuk sahibi olma isteği ve ekonomik zorluklar gibi konular, hayatın karmaşıklığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Özellikle "Sevgilimin hamileliğe tepkisi ne olur?" sorusu, bir ilişkide duygusal bir dengenin sallanmasına neden olabilir. Ancak eminim ki, içtenlikle paylaştığınız hisler ve düşünceler, bu sürecin üstesinden gelmende sana rehberlik edecektir. Bu gibi konularda açık iletişim kurmak ve birbirinize destek olmak, sağlıklı bir ilişkinin temelini oluşturur. Sakın ha seni kafalamak için çocuk yaptım hisini karşı tarafa yaşatma derim.

Ekonomik zorluklar ve dünya gerçekleri de göz önüne alındığında, birlikte atılacak adımların daha anlamlı olacağına inanıyorum. yaşadığın duygusal karışıklıklarla başa çıkma ve kararlarınızı birlikte almanız konusunda kuvvet diliyorum. Dünyanın nereye gittiği, savaşlar, kıtlıklar, ve diğer zorluklar konusundaki endişelerine de hak vermemek elde değil. Mesela ben İstanbul'da yaşıyorum ama her milletten insan var burda. Mevlana her ne olursa ol gel deyince bütün dünya milletleri bizim ülkemize akın etmiş sanki. Her gece başımı yastığa koyduğumda bugünümüze şükürler olsun diyorum çünkü her geçen gün daha kötü geçiyor artık. Geçmişte sevmediğimiz günleri bile arar olduk.

Anne baba olmayı istemek çok güzel bir şey ancak birlikte yaşadığımız bu karmaşık dünya sevgi, destek, ve birbirimize güvenmek, önümüzdeki belirsizlikleri biraz daha tolere etmemize yardımcı olabilir. O yüzden baba desteği önemli. Bana sorarsan açık açık sevgilinle evlilik ve çocuk konularını konuş çünkü bir çocuğa verebileceğin en değerli gelecek anne babanın birbirini sevip saydığı mutlu bir aile yuvası. Bunu sağlayamayacaksan da korunmanı öneririm. Senin dediğin gibi bu zamanda hem maddi hem manevi anlamda çocuk büyütmek çok zor.

Her birinize sevgi dolu günler dilerim. İyi ki buradasınız, birbirinize destek oldukça, yaşadığımız bu belirsiz yolları daha sağlam adımlarla geçebiliriz kız kardeşlerim.