Dedikodu kültürü sosyal medyayı nasıl etkiliyor..

gulsen34

New member
Sosyal medyada yazılan ve paylaşılan herşey aslında yasal sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Ama biz hala sosyal medyayı çeşme başında dedikodu yapmaktan öteye taşıyamadık. Dedikodu kültürünü sosyal medyada bu şekilde yaşatmaya devam edersek ilerde daha ne gibi sıkıntılar yaşayacağız. İletişim ve enformasyon kanalları arttı. Biz ne zaman bu kanalları kullanarak doğru bilgiler ışığında sosyal medyayı kullacağız merak ediyorum.

aysegul16

Active member
Bir de sosyal medya gorgusuzleri var ağzına terlikle vurasim geliyor yeminle bunların 😅 sanki hepsi jet sosyete. Herkesler otellerde gezmeler de. Görsen asgari ücret değil de sanki hepsi müdür maaşı alıyor bacım 😂😂😂

Dilek

Active member
Sosyal medyada yazılan ve paylaşılan herşey aslında yasal sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Ama biz hala sosyal medyayı çeşme başında dedikodu yapmaktan öteye taşıyamadık. Dedikodu kültürünü sosyal medyada bu şekilde yaşatmaya devam edersek ilerde daha ne gibi sıkıntılar yaşayacağız. İletişim ve enformasyon kanalları arttı. Biz ne zaman bu kanalları kullanarak doğru bilgiler ışığında sosyal medyayı kullacağız merak ediyorum.
Ayak üstü kapı ağzında dedikodu yapan bir millet olarak sosyal medya da dedikodunun tozu dumanına katılır. Ne zaman doğru kullanırız dedikoduya tamah etmeyi biraktigimizda

gipsy

Member
Geçen birisi beni işaret ederek laf sokuyor paylaşımında. Hiç usenmedim gittim duvarına paylaşımın altına ağır bir yorum yazdım ve ağzının payını verdim. Kusura bakmasın kimse hem arkadaşım olarak görünüp hem de bana ima ile istediği lafı sokamaz. Hiç huyum değildir böyle şeyler yapmak ama onu bu yaptığına pişman ettim. Kendi arkadaşları da ayipladi. İnsanlar çok kotu kalpli. Başkasının mutluluğunu iyiliğini çekemiyorum. Nazar değiyor sonra. Allah kem gözlerden korusun 👀👁️