Doktorlara göre gebelikte en iyi seks pozisyonları

aysegul16

Active member
Emin olun, araştırmalar gebelikte seks yapmanın tamamen güvenli olduğunu gösteriyor. Aslında, doktorunuz size başka türlü tavsiyede bulunmadıkça, önümüzdeki dokuz ay boyunca istediğiniz kadar farklı hamilelik seks pozisyonlarını denemekten çekinmeyin, diyor. Ancak, erken doğum için risk altındaysanız, doktorunuz üçüncü trimesterde yaklaşık 36 haftaya kadar tamamen seksten kaçınmanızı önerebilir.

Bebeğinize gelince. Ancak, bu noktaya gelmeden önce, rahatsız edici hissedeceksiniz. Yandan veya arkadan seks yapmanız gereken bu klişe var, ancak çok uzun sürmezse misyoner seks yapabilirsiniz” diyor uzmanlar. “Beş ila 10 dakika sonra, garip hissetmeye başlayabilir ve o noktada kendi tarafınıza geçebilirsiniz.”
Akılda tutulması gereken başka bir şey: Rahim ağzınızdaki hücreler de bu süre içinde daha hassastır, bu nedenle kanamaları daha olasıdır. Seksten sonra bazı lekeler fark edebilirsiniz - çıldırma. Bunun yerine, herhangi bir sebepten dolayı tespit ederseniz, doktorunuzu arayın (cinsiyetle ilgili olduğunu düşünüyorsan bile), Rowan'a bildirir. Ve eğer seks şimdi kendini iyi hissetmiyorsa, bu nbd. Dışarıdan gelmeyi, oral seks, dijital penetrasyon ve anal cinsel ilişkiyi tercih ediyor - hepsi hamile kadınlar için güvenli.

Doktorlar, "hamilelik sırasında seks yapmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü ilişkide samimiyeti koruyor” diyor. "Bundan korkmak için hiçbir sebep yok." Ayrıca, bebeğinizi kucağınıza sonra, altı hafta boyunca cinsel ilişkiye girmeyeceksiniz, o yüzden arayı daha da açmamak için cinsel hayatınızı olabildiğince aktif tutmaya çalışın derim. Kendini iyi hisseden ve büyüyen bir göbeğe sahipseniz eğer buyrun uzmanından onaylı sex pozisyonları...

Birinci Trimesterda yapılabilecek pozisyonlar

wmh07012019-sex-positions-the-x-position-1562099662.png

wmh07012019-sex-positions-g-whiz-1563473414.png

sex-positions-cross-booty-1562099293.png

sex-positions-the-pinball-wizard-1563473857.png


İkinci Trimesterda yapılabilecek seks pozisyonları


sex-positions-doggie-style-rear-entry-1562099264.png

sex-positions-leap-frog-1562099088.png

sex-positions-champagne-room-1562099562.png

sex-positions-cowgirl-1562099177.png

Üçüncü Trimesterda yapılabilecek seks pozisyonları

sex-positions-scoop-me-up-1563473670.png

sex-positions-reverse-cowgirl-1562099345.png
 
Son düzenleme:

leylaist

Member
hamilelikte-sex-pozisyonlari.jpg
Hamilelikte en rahat sex poziyonlarına benim de bir katkım olsun kızlar :devilish: kocişleri ihmal etmeyelim yoksa gözleri dışarı kayıyor maazallah. :eek:

hamilelikte-sex-pozisyonlari-2.jpg.png

Yan yana, açılıHer biriniz kendi tarafınıza yatarsınız, vücutlarınız bir V şekli oluşturur. Eşinizle yüzleşirken destek için sırtınızın altına bir yastık yerleştirin ve her iki bacağını kalçasının üzerinde dinlendirin. Bu pozisyon, ağırlığının çoğunu karnınızdan uzak tutmasını sağlar.

gebelikte-sex-pozisyonlari.png

Üstteki kadın pozisyonu
Bu pozisyon hamileliğiniz boyunca işe yarayabilir. Karnını sırtına yattığı gibi dizginle. Bu şekilde, karnınız üzerinde ağırlık olmaz ve penetrasyon derinliğini kontrol edebilirsiniz.

hamilelikte-sandalyede-seks.png

Sandalyede

Eşinize sağlam bir sandalyede oturur gibi oturun. Bu konumdan kalkmaya hazır olduğunuzda, dayanacak şekilde sandalyeyi bir duvara veya başka bir mobilyaya yakın bir yere yerleştirin.


yan-yana-seks-hamilelikte-seks-pozisyonlari.png

Yan yana, arkadan

Eşiniz arkanıza bakacak ve arkadan girecek şekilde yalan söyleyin. Hamileliğiniz ilerledikçe, bazı yastıkları ekstra destek için el altında bulundurun.Penetrasyon bu konumda sığ olma eğilimindedir. Bu iyi bir şey çünkü derin itişler sonraki aylarda rahatsız edici olabilir.


hamilelikte-misyoner-pozisyonu.png
"Misyoner pozisyonu

İlk üç aylık dönemden sonra misyonerlik pozisyonunu denerseniz, altınıza bir yastık yerleştirin, böylece sırtınızı düz değil yatırın. Ve eşinizin kendisini desteklediğinden emin olun ki kilosu karnınız üzerinde değil.
hamilelikte-yatagin-kenarinda-sex-pozisyonu.png
Yatağın kenarı

Altını yatağın yanına veya ayağına kaydır ve dizlerin bükülmüş olarak uzan. (İlk üç aylık dönemden sonra, bir tarafın altına bir yastık sıkın, böylece sırtınızı tamamen düz değilsiniz.)Yatağın yüksekliğine bağlı olarak eşiniz diz çökebilir veya dayanabilir.

doggy-style-hamilelikte-sex-pozisyonu.png


Arkadan, köpek stili
Eşiniz diz çöküp arkadan girerken kendinizi dizleriniz ve dirsekleriniz üzerinde destekleyin. Bir yastık, ihtiyaç duyulan karın desteğini sağlayabilir.
 

Ekli dosyalar

  • hamilelikte-misyoner-pozisyonu.png
    hamilelikte-misyoner-pozisyonu.png
    43.3 KB · Görüntüleme: 0
Üst