En iyi bebek bezi markası 2020 - En iyi bebek bezi yorumlar

aysegul16

Active member
Merhaba arkadaşlar,

Bugün bebek bezleri detaylıca inceleyeceğiz, en iyi bebek bezi hangisi karar vermeye çalışacağız. Kesinlikle hiç bir firma ile alakam yoktur. Elimden geldiğince araştırdım kendi çocuklarım için araştırdım ve sizinle paylaşmak istiyorum . Eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin yorumlarda belirtin ben hemen altına bilgileri eklerim, yanlışları düzeltirim. Şimdi öncelikli şu genel bilgileri vermek istiyorum. Sonra tüm markalı sırasıyla inceleyeceğiz.

Öncelikle eğer hangi ürünü kullanacağınızdan emin değilseniz, kafanız karışıyorsa deneme ürünü isteyin. Çoğu marka bilgilerinizi girdiğiniz takdirde deneme ürünlerini adresinize ücretsiz kargosu ile bedava olarak gönderiyor. İkinci en büyük yaptığımız yanlış da şu (burada ben de yaptım) bebek bezinizi değiştirirken lütfen birden hemen değiştirmeyin. Diyelimki son paketinizde 5-6 tane kaldı, hatta daha önceden yeni bir markayı denemeye başlayın. Mesela önce yeni markayı yani ikinci bezinizi yani günde bir kere, iki günde bir kere, sonra günde 2 kere sonra günde 3 kere önce gün içinde sonra en son eğer bir kızarıklık, pişik vs bir sıkıntı çıkmazsa emin olun ondan sonra değiştirin.

Çok fazla yorum görüyorum bebek bezlerinde. Kimi çok memnun, kimi diyor ki taktım pişik oldu, berbat oldu hiç memnun kalmadım. Bu yüzden oluyor. Geçiş aşamasını uzun tutun, O zaman bu şikayetlerin yarısı azalıyor. Ben kendimde denediğimde gördüm. İlk marka değiştirdiğinde çok büyük bir reaksiyon gösterdi kızım ama sonra yavaş yavaş alıştığında bunun aksiyonları azaldi ve kayboldu daha sonra söylemek istediğim Eğer gibi bebek bezi ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız mutlaka Hepsiburada N11 gibi sitelerden ilgilendiğiniz bezin yorumlarını okuyun. Alerji alerji konusunda kötü olan bebek bezinden almayın mesela. Eğer bebeğinizin kakası çok cıvık oluyor hatta püskürterek yapıyor gibi ise sızdırmayan bebek bezlerine yönelin. Çünkü bunların hepsinin bir arada olduğu bezler çok az. Kiminde koruma maddeleri var, kimi sızdırıyor, kiminin bağları sıkı deği... gibi hepsini detaylı inceleyeceğiz şimdi ama size uygun olanı yine kendiniz yorumlardan vesaire okuyarak daha iyi karar verebilirsiniz. Hem dediğim gibi deneme ürünü de isteyebilirsiniz.

Peki hangi bedeni kullanacağız?

Bunlar genelde bebek bezlerinin paketlerin üstünde yazıyor. Her markada ufak değişiklikler olabiliyor. Yine markalara bakarak karar verebilirsiniz. En büyük yaptığımız yanlışlardan birisi yanlış numara bebek bezini kullanmak. Mesela bazen kilosuyla değil de bel çevresiyle de alakalı olabiliyor. Ben benim bebeğim çok fazla markada sızdırınca 1 numara büyük alsam hani daha iyi emer mi diye düşünmüştüm Bu sefer de ben Bağları geniş oluyor vesaire elastik bantları geniş oluyor oralardan sızlıyor. O yüzden doğru numara çok önemli.

aysegul16

Active member
Türkiye’de en iyi bebek bezleri - En iyi bebek bezi fiyatları

minies-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi.jpg
Minies bebek bezi yorumları: Şimdi ilk markamızı konuşalım. Bu markayı Migros üretiyor, çok uzun geçmiş yok, Yeni bir marka diyebiliriz. Losyonsuz, parfüm, alkol veya herhangi bir kimyasal içermediğini belirtiyorlar. Bu çok iyi. Yerli olması da bir avantaj. çok yaygın değil memnuniyet iyi yorumları güzel çok fazla pişik ve hassasiyet görülebildiğinden bahsetmişler. Sızdırmadan genellikle şikayet edebilmiş. Denenebilir bir ürün çünkü fiyatı çok uygun. 4 numaraya ben baktım. Bana sorarsanız içeriğini kötü madde olmaması yönünden uygun fakat yorumlar beni tedirgin etti. O yüzden herhalde deneyeceğim bebek bezlerinden olmayacak.

evy-baby-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi-3-numara-bebek-bezi.jpg
Evy Baby bebek bezi yorumları: Bunun fiyatı da uygun. içinde aloe vera özü olduğu söyleniyor ama parfüm de bulunuyor şimdi aloe vera Evet güzel çok iyi bir sürü ama parfüm olması bir dezavantaj. Hepsiburada N11 gibi yorumlara baktımda değerlendirme çok iyi beş yıldız verilmi genel olarak. Yan bantlarının esnek olmadığından bahsetmişler ama esnek olmaması bir yandan sızdırmazlık için avantaj olmuş ve sızdırma çok nadiren görülmüş. Eğer sızdırma sorunuz varsa Evy Baby deneyebilirsiniz. Bazı ebeveynler bu bantların tamam sızdırmıyor ama bebeğin karnını rahatsız ettiğini söyleniyor. Pişiğin nadiren görüldüğünü söylemişler, iyi bir ürün fakat parfüm olmasaydı çok daha iyi olurdu.

en-iyi-bebek-bezi-hangisi_sleepy-natural-bebek-bezi-3-numara-midi.pngSleepy bebek bezi yorumları: Ben önce hep Prima Premium care ve daha çok Huggies bebek bezi kullanmıştım. Daha sonra bunları temin edemeyince Sleepy almaya başladım ve gerçekten memnunum. fiyatı da performansına göre uygun. Alkol yok, parfüm yok, losyon yok, krem yok. Alerjik tepkiler görülmüş ama genel memnuniyet çok yüksek. Değerlendirmelerde beş yıldız almış görünüyor. Bence de kullanılabilir bir ürün deneyebilirsiniz. Dediğim gibi yavaş yavaş geçiş aşamasını yaparsanız daha memnun kalabilrsiniz.

babyme-bebek-bezi-maxi-4-numara-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
Baby&me bebek bezi yorumları: e-bebek’in ürettiği bir marka. İçinde ilginçtir ki losyon var. Yerli bir firma çok güzel ama kremli üretmiş. Şimdi bazı ebeveynler bebek bezinin kremli olmasını bebek pişik olmayacak vesaire diye algılıyor. Ama bu içinde katkı maddesi var demek. Tüm gün bebeğiniz katkı maddeleriyle yaşayacak demek. O yüzden ben kremi tercih etmiyorum bebek bezlerini Eğer pişik olursa zaten doğal seçtiğim pişik kremlerini kullanırım. O yüzden pek önermem açıkçası fakat n11 gibi sitelerde yorumları yaklaşık 4,5- 5 Yani tercih edilebilir bir bebek bezi.

huggies-3-numara-midi-50-adet--en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
Huggies bebek bezi yorumları: En sevdiğim bebek bezi markası fakat artık Türkiye'den çekildiler. İlk 2 numarası gerçekten pamuk gibi o kadar yumuşak o kadar doğal ve güzel duruyor ki çok da bebeği rahat ettiriyor ve sızdırma vesaire yok. Bel bantları çok güzel ekstra kalındı çok memnundum ben hep bunu kullandım bebek büyüyene kadar. Fakat 3 numaradan sonra böyle kağıt gibi bir yapıya sahip onu çok sevmedim fakat yine de diğer bezleri oranda bunu çok sevmiştim. Losyon yok, katkı leri yok, dokusu orta derecede sert, emiciliği yüksek. O yüzden bunu tercih etmiştim. Eğer bulursanız 3 numaraları genelde kalmıştı son zamanlarda bir çok uygundu tanesi 35 kuruş gibi bir şey denk geliyordu. Herhalde stokları bitirmeye çalışıyorlardı, bulursanız alın. Ama artık pek yok. Yine de belki geri dönerler diye ben incelememe eklemek istedim.

komili-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpgKomili bebek bezi yorumları: Yine yerli bir firma fakat fiyatları değil. Alkol içeriğii var ve parfüm içeriği ve bu beni çok şaşırttı. %100 doğal sloganı ile yola çıkmış ve hani zeytinyağlı olan bir bezden bunları beklemiyorsunuz açıkçası. Zaten yorumlarını okuduğumda aşırı yoğun bir sabun kokusu geldiğinden şikayet ediyorlar ve alerjik şikayetleri fazla yine de kullanıcıların çoğu beğenmiş ve puanı 5. Kalın, yumuşak ve genellikle şok marketlerde satılıyor bu ürün.

Molfix bebek bezi yorumları: Çok eski bir marka fiyatı da çok uygun, yeteneğinin altında. Losyon yok, parfüm yok ve içeriğinde aloe veralı papatya özlü olduğunu ve doğal olduğunu söylüyorlar.Hani parfüm değil, doğal özlerden olduğunu belirttiler. Müşteri memnuniyeti dengeli. Kimi alerji yaptığından şikayet etmiş. Bizde de alerji yaptı ama ben ilk deneyimde dediğim gibi direk bez değiştirdim ve buna tepki verdi. O yüzden bir daha almadım. Yavaş yavaş geçseydim ne olurdu açıkçası bilemedim. Fakat genel olarak kullananlar çok memnun. Hem fiyatı çok uygun hem de değerlendirme puanı 5. Bantları ve emiciliği çok güzel, tavsiye edilmiş.

sleepy-natural-bebek-bezi-n-numara-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpegSleepy Natural bebek bezi yorumları: Bu bebek bezinde losyon yok, parfüm yok, alkol yok, boya ve renklendiriciler yok, klorla beyazlatılmamış ve sentetik lifler yerine bambu lifleri kullanılmış. Gerçekten ideal görünüyor ve çok iyi düşünmüşler. Paketi de çok sevimli çocuklar için N11’de değerlendirmesi 5. Fiyatı da iyi gibi. Ancak 4 numara bezleri şikayet etmişler, sert olduğunu söylemişler, belinin lastiği çok sık olduğunu söylemişler ama sızdırma manın genel olarak bezlere göre sızdırmasını çok az olduğunu sızdırma konusunda çok başarılı olduğunu söylemişler. Benim için tabii ki birisi dezavantaj, birisi avantajı oluyor.
Sızdırmazlık konusunda çok iyi oluyor böylece.

Ekli dosyalar

• migros-minies-bebek-bezi-en-iyi-beebk-bezi-hangisi.jpg
    migros-minies-bebek-bezi-en-iyi-beebk-bezi-hangisi.jpg
    27.8 KB · Görüntüleme: 0
  • evy-baby-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    evy-baby-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 0
  • komili-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    komili-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 0

aysegul16

Active member
canbebe-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpgCanbebe bebek bezi yorumları: Canbebeyle ben aslında şöyle tanıştım. Bebeğim prematüre olduğundan promosyon yapmış herhalde hastaneye ücretsiz bebek bezi vermişler. Hastanede o nedenle ilk canbebe kullandım. Ben o zamanlar çok hassastım. Hani prima premium care gibi en pahalıları en iyi olduğunu düşünüp onları kullanıyordum. içerikler hakkında çok bilgim yok da hatta krem yazdığında da aaa ne güzel pişik yapmaz demiştim. Daha sonra araştırdım çok farklı düşünmeye başladım. Canbebe’de losyon yok, alkol yok ve flexfit diye bir teknoloji üretmişler. Oldukça ince fakat pişik şikayeti çok fazla. Puanı 4.8, fiyatı da gayet uygun gibi. Denenebilir.

goon-bebek-bezi-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpgGOO.N bebek bezi yorumları: Bu bebek bezi markasına çok aşina değilim. Çevremde kullanan kimse de olmadı. Zaten pek fazla yorumu da yok. Fiyatı gayet uygun ancak tüm yorumlar kötüydü ve puanı genelde 2 ya 3’tü.. İncelediğim bebek bezleri arasında memnuniyetinin en düşük olduğu bebek bezi bu. Japon asıllı bir şirket . Bu bebek bezini O yüzden önerilenler sınıfına koymuyorum.

prima-premium-care-2-beden-mini-ikiz-paket-en-iyi-bebek-bezi-hangisi.jpg
Prima Premium Care: Şimdi en çok satılan ve en çok kullanılan bebek bezini konuşalım: Prima Premium Care! Ben de bunu çok kullandım. Dokusu yeni doğanlar için çok güzel, çok yumuşak ve çok doğal fakat hiç istemediğimiz ürünler petrol türevleri ve alkol bebeğe zarar verebilecek malzemele. tüm gün poposunda cildiyle temas ediyor. Yeni doğan bir bebekte ne kadar tehlikeli bilemiyorum ama ben çok kullandığım şu anda çok pişmanım. bunları gördüğüm için. Ben daha çok yenidoğan kullandığım için onlar da bundan daha az mevcut yine onunla avunuyorum. Türkiye'de insanlar daha çok en pahalı ürün en iyi olduğunu düşünüp katkı maddelerine çok bakmıyorlar Z. aten çoğu paketlerde katkı ürünleri yazmıyor. Ben bu bilgilere internetten edindiğim araştırmalardan edindim. Çok azı paket üzerinde yazıyor. Ben kullandığımda çok memnundum. Sızdırması yoktu fakat firmanın bir markası Prima Premium olanı değil, 1 paketi seri üretimde çok sıkıntılıydı. Satın alan tüm arkadaşlarım sızdırdığını söyledi. Ben de daha sonra şunu öğrendim fabrikası zaten firma bunu fark etmiş. O yüzden ürünlerini geri çağırdı.

Sizlere elimden geldiğince kendi annelik yolculuğumdan yola çıkarak doğru bilgiler sunmaya çalıştım araştırmaların doğrultusunda Yanlışım varsa lütfen yorumlarda belirtin çok memnun kalırım.

Ekli dosyalar

• prima-premium-care-en-iyi-bebek-bezi.jpg
    prima-premium-care-en-iyi-bebek-bezi.jpg
    13.5 KB · Görüntüleme: 0

admin

Administrator
Yönetici
En iyi bebek bezi markaları ile ilgili detaylı incelemeye sitemizden de ulaşabilirsiniz. İlgili yazıya ulaşmak için tıklayın!

tipitip

Member
En iyi bebek bezi markaları ile ilgili yazdığınız yazılar çok iyi olmuş kızlar. Sizler hangi bezi kullanıyorsunuz? Benim tercihim Prima Premium Care ama çok pahalı artık daha ekonomik bebek bezlerine yönelmeyi düşünüyorum. Sleepy Bebek Bezi ve Molfix bebek bezi seçeneklerini değerlendiriyorum. Bir de Haluk Levent'in reklamlarını yaptığı BabyTurco bebek bezleri var. Bu marka Sleey'e mi ait? Yorumlara baktım aynı adreste görünüyorlar.

En iyi bebek bezi markaları ile ilgili yazdığınız yazılar çok iyi olmuş kızlar. Sizler hangi bezi kullanıyorsunuz? Benim tercihim Prima Premium Care ama çok pahalı artık daha ekonomik bebek bezlerine yönelmeyi düşünüyorum. Sleepy Bebek Bezi ve Molfix bebek bezi seçeneklerini değerlendiriyorum. Bir de Haluk Levent'in reklamlarını yaptığı BabyTurco bebek bezleri var. Bu marka Sleey'e mi ait? Yorumlara baktım aynı adreste görünüyorlar.

Canım ben bu bezleri dönüşümlü olarak kullanıyorum. Babyturco bebek bezini de denedim. Yorumlarımı aşağıda paylaşıyorum. Umarım sizler için faydalı olur kızlar. Bebişlerinize pişiksiz günler dilerim :) Popişler kuru, bebişler mutu :love:

baby-turco-bebek-bezi-yorumlari.jpg

BabyTurco bebek bezi yorumlarım

Bugün sizlere BabyTurco bebek bezinden bahsedeceğim kızlar. Bildiğiniz üzere yeni çıkan bir marka ve çok fazla sayıda reklamı yapıldı. özellikle reklamında Haluk Levent kullanılarak yani güvenilir bir insan kullanılarak güvenilirlik mesajı verilmeye çalışıldığını düşünüyorum.

Yani kendilerine güvenilir bir marka imajıyla tanıtmak istediklerini düşünüyorum ben.

Markayı sürekli reklamları gördüğümde duydum fiyatı ilgimi çekti. oldukça diğer bezlere göre uygundu . fakat bizde ucuz bez kalitesizdir anlayışı sürdüğü için çok da denemeye cesaret edemedim. Çünkü bezler bildiğiniz üzere öyle 2-3 adetli satılmıyor en az 30-40lı adetleri olduğu için alıp da çöpe atmak, ya da boş da dursun istemedim ve halihazırda kullanmış olduğunuz bezden hem fiyat olarak hem işlev olarak memnun kaldığım için böyle bir girişim mi olmamıştı. fakat tesadüfen takip ettiğim bir sayfada BabyTurco’nun deneme ürünü göndermeye başladığını söyledi. Öyle olunca tabii ki de ben de hemen siparişimi verdim bir şans vermek istedim siparişime oluşturdum. Kesinlikle ücret alınmadı. Ne Kargo ücretini ürün ücreti ödemedim. İstediğiniz bedeni seçiyorsunuz ve sipariş veriyorsunuz. Ben aslında bebeklerime 4 numara kullanıyorum yani şöyle söyle ben gündüzleri dört numara geceleri rahat edebilmeleri adına hani daha uzun süre kalması kalabilme riskine karşı 5 numara kullanıyordum. O yüzden ben de daha uzun süre deneyebilmek ve etkilerinin görebilmek adına 5 numara sipariş ettim.

Gelen kargonun İçerisinde 4 adet var. Benim İkizlerim var. Ben o yüzden 2 adetini kullandım. Sitesinden üyelik oluşturarak ücretsiz satın alabiliyorsunuz kapınıza kadar geliyor bana ortalama 1 hafta sürede PTT kargo ile geldi biraz geç gönderdiler ama tabii ki de ücretsiz gönderdikleri için bir şey diyemiyorsunuz fakat şunu da söyleyeyim şu an çok fazla yoğunluk yaşandığı için deneme ürünü gönderemi bir süre durdurulmuş Ama tekrarlanacağını düşünüyorum yine sitesini takip edersiniz.

Ürünün yapısına gelecek olursak boyut açısından gayet uygun. 5 numaralar yani diğer 5 Numaralar da uygun. benim kendi kullandığım bebek bezlerinde de kıyaslama yaptım. Ben iki marka kullanıyorum aslında Çünkü iki marka da bize çok iyi geldiği için hangisi indirimde olursa onu alıyorum dedim gibi 4 numara gündüzleri 5 numarada geceleri kullanıyorum ve geceleri külot bez daha çok tercihim. Hani sürekli dönen bir bebeğim var uyurken. o yüzden sızdırmaması açısından 5 numara tercih ediyorum ve külot bez boyut olarak düşünürsek 5 numarası Molfix'in 4 numarasıyla aynı boyda. Hatta Molfix mi daha uzun diyeceğim ama yok aynı boyda hakkını yemiyim. şimdi yani 5 numara BabyTurco’da 4 numara Molfix aynı boyutta şöyle değerlendirmeniz açısından belirteyim özellikle.

5 numara sleepy nin külot bezini kullanıyorum ayrıca. Külot bez kullananlar varsa mutlaka hak verecektir bir beden büyük tercih edin çünkü şu lastik kısımları çok fazla sıkabiliyor. O yüzden ben sadece geceleri kullandığım için de dediğim gibi daha rahat geniş olsun istediğim için 5 numara kullanıyorum ama normal gündüzleri de Sleepy’nin 4 numarasını kullanıyorum. Deli gibi indirim kovalıyorum bu aralar. indirimde olduğunda dönüşümlü olarak alıyorum.

Şimdi ve 3 bez markasını karşılaştıracak olursak dış kısımlarında en yumuşak olan şu an Sleepy. Daha pamuksu bir yüzeyi var. Molfix’in ona göre daha böyle hışırtılı daha naylonumsu bir yüzeyi var. BabyTurco’nun tamamen naylonumsu bir yüzeyi var. yani Molfix’ten 1-2 tık daha hışırtılı öyle söyleyeyim. Onun dışında ıslaklık göstergesi mevcut. Hani zaten diğerlerinin üçünde de ıslaklık göstergesi var. iç kısmına gelecek olursam aslında görüntü olarak Sleepy’e çok benzettim. Sleepy konusunu da geleceğim. Ayrıca Şimdi hemen değinmek istemiyorum.

Sleepy'nin iç kısmı ile ilgili de görüşlerimi paylaşayım sizlerle hanımlar. yumuşaklık bakımında benziyorlar ama sleepy biraz daha sık dokuma gibi diyeyim. Daha kalın yapısı yani boşluk yok gibi. Dokunduğunuzda arasında BabyTurko’nun biraz boşluk var hatta boşluklar arasında böyle tür tanecik gibi bir şey var yani BabyTurko da böyle pütürlü pütürlü. böyle sert bir şey aslında ne olduğunu bilmiyorum. Bu arada BabyTurco ile Sleepy’nin içeriklerini karşılaştırdığımda Sleepy ile BabyTurco’nun birebir aynı. yani içindeki her madde aynı şekilde kullanılmış. Yandaki bantlar Sleepy de daha pamuksu Babyturco daha naylonumsu.Babyturco nun İç yüzeyindeki pamukluk açısından sleepy yakın ama Sleepy’ninki daha sık dokunmuş diyim gibi. yani böyle anlatabiliyorum ancak.

Molfix ile karşılaştırdığımızda hani bu 3 ürünü karşılaştırmak istiyorum. Çünkü Molfix kullanıyorsunuzdur ya da Sleepy kullanıyorsunuzdur. Elinizdeki bezle kıyaslayabilmek adına şöyle karşılaştırdığımda Yani 3'ü aslında iç kısmındaki böyle pamukluk oranı aynı. Molfix'in de Babyturcoya göre daha seyrek içindeki pamuk oranı diyeyim. Yani Sleepy daha sık.

Başka anlatacak olursam . Yan bantlarına değineyim. Yan bantları gayet esnek Hani bu da çok zorluyor. Çünkü bebeğin rahat hareket edebilmesi adına bağımsız esnek olması çok önemli. Hatta Molfix den daha esnek bir bant var. Molfixle kıyasladığinda evet Baby turconun yan bantları daha esnek.

Genel olarak ürünün boyutundan iç kısımdan falan bahsettim sizlere. bunların dışında soru sormak istediğiniz bir şey varsa yorum olarak mutlaka bana yazın cevap olarak kızlar. Size mutlaka geri dönerim.

Ben bu babyturco bezleri denedim ikizlerime ikisine de aynı gün kullandım sabah uyandıklarında takmıştım ve sonra dışarı çıktık ve hemen dönemedik yani ortalama 6-7 saat bebek bezi altlarında kaldı ve değiştirme fırsatım da olmadı. Çünkü bulunduğumuz ya Hiç uygun değildi eve geldiğimde şöyle söylüm genelde ben bu marka sızdırma şikayet okudum ama ben sızdırma problemi yaşamadım. Hatta ıslaklık göstergesi birinde sonuna kadar dı Birinde de böyle çok az bir kısım kalmıştı. ikisine de sızdırma problemi yoktu ya da işte kokuyu dışarı verme gibi bir problem yaşamadım. Fakat benim bunda yaşadım en büyük problem bebeğimin altını açtığımda poposundaki gördüğüm ıslaklık. ki bu hiç hoşuma gitmedi. çünkü eğer ben bu ürünü devamlı kullanırsam bu püşüğe yol açacak besbelli ve Bu üründe vadettikleri şey 14 saat kuruluk. kesinlikle imkansız yani 14 saat kesinlikle bu ürün kuru tutamaz. Ben mesala Sleepy ile çok rahatlıkla 14 saati görüyorum. hiç de bir sıkıntı olmuyor. hiçte bir problem yaşamadım . yani böyle ıslaklık da görmedim ama bu bezle 6 saatte çok rahatlıkla bebeğimin poposunun ıslak olduğunu gördüm ve dediğim gibi hani birinin daha ıslaklık seviyesinde olmasına bir kısım daha vardı. Dediğim gibi ben ürünü kullandım yaklaşık 6 saat kaldı bebeğim poposu ıslaktı. Yani yeteri kadar emmemişti ıslaklığı. o yüzden dedikleri gibi 14 saat değil 6 saat bile fazla geldi. Normalde o kadar tutmamaya gayret ediyorum ama bulunduğumuz koşullar pek uygun Olmayınca mecbur kalabiliyor insan. diğer bezlerde de bu süreler de durdu. Hatta daha fazla durduğu oldu ama böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.

Bu arada belki bilmeyenleriniz vardır. Sleepy ile Babyturcco aynı üretim yeri tarafına üretiliyor. ben ilk duyduğumda çok inanmamıştım ama çünkü birinde protex plastik diğerinde ise eruslu Gıda ve Sağlık şeklinde yazıyordu. Ancak adresleri var. sitesinde adresi ile üretim adresi birebir aynı. Yani nolarına kadar aynı. O yüzden ikisi aynı fabrikada üretiliyor. Neden böyle bir bebek bezi üretmek kararını bulunmuş bilmiyorum. Haa fiyat olarak daha uygun Ama Sleepy’i 12 saat tek bir bezle kullanabilirsiniz ama BabyTurco yu en fazla 4 saat tutabilirsiniz. yani babyturco yu üç sefer değiştirmek zorunda kalabilirsiniz, sleepy ile tek bir bezde 12 saat kalabilir. böyle düşünce de Sleepy daha bir karlı geliyor. Ben bebek bezi satın alırken mutlaka indirimleri takip ediyorum Size de tavsiye ederim O yüzden Molfix bebek bezi ve sleepy bebek bezini dönüşümlü kullanıyorum. İkizlerim olduğu için çok fazla bez ihtiyacımız oluyor ve Molfix bez sleepy den memnun kaldığım için ikisine de hiçbir sıkıntı yaşamadım için benim gibi merak edenler varsa bu mesajı yazmak istedim. Umarım faydalı olabilmişimdir kızlar.

alp_itu

New member
Merhabalar, ben İTÜ'de işletme mühendisliği öğrencisiyim. Bir dersimizde anne ve bebekleri için bir ürün geliştireceğiz. Linkteki yaklaşık 1 dakikanızı alacak anketimizi doldurursanız çok mutlu oluruz.