Ev düzenlemenin pratik yolları

aysegul16

Active member
Kolay yollarla yeni ev düzeni... Yaşamın kaynağı mutluluksa, yaşamın temel alanı da şüphesiz evlerimiz. Herkes umutlarını, hayallerini, geçmişini ve geleceğini kendi evinde yaşatır öncelikle. Biz kadınlar rahat durmuyoruz tabii. Sürekli dokunmak, değiştirmek arzusu taşıyoruz. Elbette yapalım. Haydi, şimdi başlayalım...

Bazen evinizdeki eşyalar üzerinize üzerinize gelir, hele ki eskiyen, işlevini kaybeden öte berisini 'ya bir gün lazım olursa' diye atamayanlardan mısınız? Evinizi düzenlemek için iç mimar olmanız gerekmez, pratik çözümlerle hem düzeni sağlar, hem de bu sihirli dokunuşlarla evin dekorasyonunu yenilemiş olursunuz. İşte size bazı ipuçları...

Kitaplık
Siz de #benimgibi kitap kurduysanız ve artık onları depolayacak bir yer bulamıyorsanız, evinizin uygun bir köşesine kuracağınız kütüphane çok işinize yarayacak. Ayrıca bir rafında ayıracağınız bölüme, renkli cam objeler, deniz kabukları, bir kaç aile fotoğrafı gibi eşyalarla kütüphanenize şıklık ve sıcaklık katabilirsiniz.

Dekoratif Sepetler
Evinizin tarzının, çağdaş, geleneksel veya klasik olması hiç farketmez, her tip eve uygun sepet bulunur. Çeşitli tip ve büyüklükteki bu sepetler, gazete, şömine odunu, çocukların oyuncağı, elişi malzemeleri gibi pek çok eşyayı gizlemekle kalmaz, evinizin dekoruna da hoş bir görünüm verir.

Saklama Kapları
Mutfak dolapları ne kadar çok olursa olsun hanımlara hiç yetmez. Tabak ve tencereleri dolap dışında bir yere koyamazsınız, ancak kuru gıdalar için bir önerimiz var. Duvara monte edeceğiniz raflardan birine, cam, teneke veya seramik, şık saklama kaplarını dizip bu yiyecekleri koyacak yer kazanır, ikinci rafa da çiçek yerleştirip mutfağa şık bir hava verirsiniz.

Televizyon Ünitesi
Televizyon, DVD oynatıcı, müzik seti, CDler, filmler hepsi bir yana dağılmışsa, size önerimiz televizyonun altına uygun bir dolap edinip, diğerlerini de içine yerleştirmeniz. DVD ve CDlerin derli toplu olması için onları da kutulara yerleştirin. Kablolarınızı da özel bantlarla tutturun ki ortalığa saçılmasın.

Elbise Dolabı
İyi organize edilmezse en kolay karışıp, eşya yığını haline gelecek yer gardrobunuz olur, aradığınızı bulamazsınız. Bunun için en sık kullanılan eşyaları erişilebilir yerlere ve özenle yerleştirin. Yeriniz kısıtlıysa birden fazla gömlek, pantolon, etek, kravat, kemer, fular asılan özel askıları kullanarak yerden tasarruf edin.

Dosya Dolapları
Bilgisayarlardan önce, çoğu evde kaydedilmesi gerekir tüm belgeleri, dosyaları muhafaza etmek için yeterince derin çekmeceli büyük masalar kullanılırdı. Artık resimlerimizi bile bilgisayardaki dosyalarda saklıyoruz, çünkü albümler tarih olmak üzere. Kalan saklanacak evrakları da küçük bir dolapta dosyalayarak düzenleyebilirsiniz.

Antre
Evinize gelenlerin ilk karşılaşacağı mekan olan antrenin derli toplu ve ferah olması şüphesiz çok önemli. Bu mekan ister büyük olsun iste küçük, ayakkabı ve montlarınızı asabileceğiniz ünite, anahtar gibi eşyaları koyacağınız bir masa, şık ayna ve aydınlık duvar rengi ile gelenleri hoş karşılarsınız.
 

Dilek

Active member
Düzen tekrar ve disiplin istiyor. Eğer düzenli degilsen istediğin kadar kutula yine dağınık yine daginik
 
Üst