Fönünüz bozulmasın! Yapılı saçı bir hafta kullanmanın sırlarını veriyorum

tipitip

Member
Gerek iş hayatımızda gerekse günlük koşuşturmalarda her zaman bakımlı olmak isteriz. Ancak ya saç yapımız ya da havanın kirliliği yüzünden saçımız yıpranır ve özenerek çektirdiğimiz fön anında bozulur. Biz de bu konunun üzerine giderek, kuaförden çıktığımız saçı uzun süreli kullanmanın yollarını araştırdık. İşte çözüm yolları:

Ellerinizle oynamaktan vazgeçin!

Saçınız mükemmel göründüğü zaman sürekli saçınızla oynamak istiyor, bozulmasın diye dua ediyorsunuz değil mi? Aslında bu yaptığınız saçınızın sönmesine hatta yağlanmasına neden oluyor. Bu yüzden elinizi saçınızdan uzak tutmaya bakın!

Kötü havayla savaşın!

Bazen hava şartları sizin yararınıza olmayabilir. Bunun için ilk önce hava tahminlerini önceden bakın. Eğer tüm hafta yağmurlu gösteriyorsa, o zaman fön çektirmeden önce elektriklenmeyi önleyen ve bozulmayı geciktiren saç ürünlerine başvurun. Etkisinden memnun kalacaksınız.
Çantanızda lastik toka olsun!
Eğer rüzgar başa çıkılamayacak gibiyse o zaman yapmanız gereken en akıllı şey yukardan gevşek bir at kuyruğu yapmak.

Terlediyseni eğer...

Fönü mahvedecek ilk şey ıslaklıktır! Ama sırf akşamları spora gidiyorsanız diye fön çektirmemek de olmaz! O zaman terinizi emecek olan saç bandı alın ve sporda onu kulanın.

Saten yastık örtüsü kullanın!

Eee güzellik uykumuzu da almamız gerekiyor değil mi? Ama başınızı yastığa koyduğunuz an aslında saçınızın bozulmasına neden oluyor olabilirsiniz. Bu yüzden saten bir yastık kılıfını kullanarak, uyurken saçınızı şekilden şekle sokmaktan da kurtulursunuz...

Dry Shampoo-Kuru Şampuan ile dost olun!

Son zamanlarda popülerliği artan ve hemen hemen her kadının artık yanında sürekli taşımaya başladığı kuru şampuan kahramanınız olacak! Hem yağlanmayı alıyor hem de saçın kaybettiği hacmi geri getiriyor. Yapmanız gereken uzaktan tüm saça uygulamanız ve istediğiniz gibi şekillendirmeniz. Uzmanlar özellikle yatmadan önce uygulanan kuru şampuanın sabah kalktığınızda daha etkili olduğunu dile getiriyor.
 

mirmir

Member
Bir hafta yıkamadan fon nasıl kalır ki ben elimi saçima götürmesem kızım gelip saçimla oynuyor iki gün yıkanmasın arap saçına döner
 

Dilek

Active member
İnce telli ve dalgalı bir saçım var ne yapsam fönü sabitleyemedim kuaforden çıkmadan saçlarım bozuluyor. Tavsiyelerini deneyeceğim teşekkürler
 
Üst