Fotoğraflarda en güzel siz çıkın! Poz verme tekniklerimi paylaşıyorum :)

alize

Member
Fotoğraflarda en güzel siz çıkın diye sırlarımı sizlerle paylaşıyorum hanımlar :) Fotoğraflarınıza baktığınızda kendinizi tanıyamıyorsanız, en güzel hissettiğiniz günde bile kötü çıkıyorsanız, poz vermeyi bilmiyorsunuz demektir... Zaman kaybetmeden öğrenin!

Evet hiç kolay değil poz vermek. Dergilerin kapak çekimlerinin kaç saat sürdüğünü bir bilseniz... Ancak uğraşmaya değer. Madem fotoğraflarla en güzel anlarımızı ölümsüzleştiriyoruz, o halde neden güzel çıkmayalım?

- Mutlaka bir renk katın! Dün bir elbise giydiyseniz renkli bir aksesuar alın, dikkat çekici bir ruj sürün...

- Arka plan çok önemli. Yani nerede poz verdiğiniz... Eğer arka plan giysilerinizle aynı renkse ya da sizin önünüze geçiyorsa yanlış yerde duruyorsunuz demektir. Sizinle kontrast oluşturan bir yer seçmeniz gerekiyor. Rengi saçınızdan, kıyafetlerinizden farklı olsun.

- Harika bir pozunuz var ama ah o tam belinizdeki el olmasa! Kimin eli ki o? Kalabalıkta poz verirken kimsenin elinin, kolunun ya da bacağının sizin üzerinizde olmasına izin vermeyin. Fotoğrafta sizden çok o görünecek çünkü. Arkadaşlarınızla poz verirken kol kola girmek yerine yan yana durabilirsiniz mesela.

- Dümdüz, direkt objektife bakmayın. Başınıza vereceğiniz küçük açılarla gölge oyunu deneyin. Yani poz verirken de açılar ve matematik hayatınızdan çıkmasın! Eğer nasıl duracağınızdan, hangi açıyla bakmanın size daha çok yakışacağını bilmiyorsanız, aynanın önünde zaman geçirerek bulabilirsiniz.

- Boynunuzu uzatın! Yüzünüzü hafifçe öne uzatın, dik durun ve omuzlarınızı yine hafifçe geri çekin. Okur okumaz bunu denediniz değil mi? Evet çok yapmacık duruyor, belki rahatsız da oluyorsunuz anacak fotoğraf öyle çıkmayacak emin olun! Bu poz yüzünüzü daha ince gösterecek, gıdıyı saklayacak.

- Eğer profilden fotoğraf çektirecekseniz, kollarınız vücudunuza temas etmesin. Aksi takdirde gövdenize değen kolunuz yayılır ve olduğundan kat kat kalın çıkar. Bunu istemezsiniz değil mi?

- Yüzünüze açı verin demiştik. Şimdi aynısını vücudunuz için söylüyoruz. Düz durun, ardından vücudunuza yana doğru 45 derecelik bir açı verin, bir ayağınızı diğerinin arkasına atın ve ağırlığınızın büyük kısmını arkadaki bacağınıza verin. Ellerinizi de kalçalarınıza koyun. Bunu denediğinizde dergilerdeki klasik poz olduğunu göreceksiniz. Demek doğru ki herkes böyle poz veriyor!

- Ayaklarınızı çapraz tutun. Bu poz bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacak. Hatta otururken çok daha etkili oluyor.

- Gülün. Canınız sıkkın bile olsa, zorla da olsa gülün. Birinden sizi güldürmesini rica edin. Birkaç dakika sonra gerçekten gülmeye başlayacaksınız. Ve unutmayın, mutlu insanlar fotoğraflarda daima daha güzel çıkarlar.

Bir gun Bodrumda bakikciya gittik . Bir arkadasim geldi hadi foro cekilelim dedi ben cekicem dedi bizde ok dedik. Selfie yaptik bir bakalim dedik resime bizler cirkin kendi guzel cikmisti . Megersem kendine filtre koymus bize koymamis . Icimizden bir arkadas olayi farkedince cok gulduk vay be kiza bak dedik . Yani diyecegim o filtre kullanin kizlar eger gerekiyorsa ;) ben sahsen gerek duymuyorum :)

mirmir

Member
En güzeli yandan gelen ışık ile fotoğraf çektirmek ve birde doğal pozlar... Bu arada tavsiyeleri için teşekkür ederim deneyeceğim