Hamile kalma pozisyonu arayanlara öneriler

aysegul16

Active member
Hamile kalmak için orgazm olmak şart mı?

Orgazm olmak, her iki taraf için de yoğun bir zevk duygusudur.. Bazıları bunu karıncalanma hissi, bazıları ise patlayıcı duygu olarak tanımlar. Erkeklerde orgazm, spermin boşalmasına yol açar, oysa kadınlarda, birikmiş gerginliğin serbest bırakılmasıyla birlikte yağlanmış vajinal duvarlar ve şişmiş bir klitoris içerir.

Birçok kadın bir orgazmın hamile kalmasını kolaylaştıracağını düşünür. Peki hamile kalmak için orgazm şart mı? Cevap hayır. Orgazm, kadının rahat hissetmesine ve seksten zevk almasına yardımcı olur, ancak rahimdeki hafif kasılmalar, spermin fallop tüplerine doğru hareket etmesine yardımcı olabilir. Ancak bu kasılmalar bir orgazm olmadan bile gerçekleşir. Bu nedenle, gebe kalmak için bir orgazm olması şart değildir.

Hamilelik için en iyi seks pozisyonları
Hamilelik için cinsiyet pozisyonlarının yapılması üzerine tartışmalar olmuş. Ancak bilimsel olarak kanıtlanmadıkları için tek bir yapmadan şey hipotez ve hamile kalmak için farklı bir denemek. İşte deneyebileceğiniz seks pozisyonları :) Sizin için araştırdım :D

1. Misyoner Pozisyonu
misyoner-pozisyonu.jpg
Misyoner pozisyonu hamile kalmak için en popüler ve yaygın seks pozisyonlarından biri. Dünyadaki dünyayı bebeğin bu cinsiyetten doğan doğduğu söylenebilir. Bunun nedeni, spermin üst vajinadaki rahim ağzına daha yakın bir yerde birikmesi, rahim ve rahim ağzı kanalına kolay yönlendirilmesidir. Adam üstte iken kadın sırt üstü yatar.

Coşkulu üçgen pozisyonu

coskulu-ucgen-sex-pozisyonu.jpg
Bu cinsiyet pozisyonu misyoner pozisyonuna benzer, ancak biraz farklıdır. Kadın sırt üstü adamla birlikte uzansa da, adam dört ayak üstünde. Kadının pelvisi yükseltilmiş ve bacakları eşinin etrafına sarılmış. Coşkulu bir üçgen pozisyon daha derin temasa izin verir ve hamile kalma şansını arttırır.

Köpek stili pozisyonu

Kopek-Stili-seks-pozisyonu-The-Doggy-Style.jpgDoggy style olarak da bilinen köpek pozisyonu derin temas içerdiğinden gebelik şansını arttırır. Partnerlerin dört ayak üstünde olmalarını gerektirir. Adam kadına arkadan girer. Bu pozisyon rahim ağzını açar ve spermin yumurtayı döllemesini kolaylaştırır.

Sihirli Dağ Pozisyonu

sihirli-dag-sex-pozisyonu.jpg
Sihirli dağ pozisyonu doggy style sek spozisyonunun bir çeşididir. Bu sırada erkek kadına dayanarak kadının sırtının göğsüne yaslanmasını sağlar. Daha iyi denge ve destek için kadın vücudunun üstündeki minderleri veya yastıkları kullanabilir. Sihirli dağ konumu, spermlerin daha hızlı ve daha derinde hareket etmesini sağlar ve orgazm elde etmek için etkilidir.

Örs pozisyonu

ors-pozisyonu.jpg
Örs pozisyonu klasik misyoner pozun bir çeşididir. Bu pozisyonda kadının bacaklarını başının üstüne kaldırması gerekir. Derin penetrasyon nedeniyle iyi bir hamile kalma şansı sunar. Yükseltilmiş bacaklar, kadının G noktasını da uyarmaya yardımcı olur.

Saban pozisyonu
saban pozisyonu-hamile-kalmak-icin-sex-pozisyonlari.jpg

Saban pozisyonu size sadece hamile kalma şansı vermekle kalmaz aynı zamanda cinsel yaşamınıza renk katar. Kadın bacakları havadayken bir tekerlek yuvası gibi konumlandırılmıştır. Yerçekimi hilesini yapar ve spermi rahim ağzına daha derine çeker.


Kaşık pozisyonu
kasik-pozisyonu.jpg
Bu, kadının yanına yattığı ve erkeğin onu arkadan kaşıdığı romantik ve etkili bir konum. Kaşıklama, kadının serviksinin 90 derecede açılı olmasını sağlar ve spermlere daha iyi erişim sağlar.


Kelebek pozisyonu

Bu pozisyonda sevişerek çarşafların arasına biraz heyecan ve serüven verin. Kelebek pozisyonunda, kadın masanın üzerinde uzanır ve eşi nüfuz ederken kalçalarını kaldırır. Spermin kadının vajinasında daha uzun süre kalmasına izin verdiği için en iyi ve en etkili pozisyonlardan biridir.
 
Son düzenleme:
Üst