İstanbullu Gelin dizisinde Burcu Osman'a "Hayır" diyor... Burcu Kaçak Gelin mi olacak?

tipitip

Member
Her kadının içinde bir ‘kaçak gelin' vardır...Büyülü bir tanışmaydı sizinki. Tanıştığınızdan bu yana her şey mükemmeldi. Kimi tartışmalarınız oldu ama bugünlere kadar geldiniz. Öyle ki, artık evlilik için tüm hazırlıklarınız da tamam. Ama hala minik de olsa soru işaretleri var kafanızda. Merak etmeyin, evlenmeye hazır birçok kadının kafasında da durum aynı. Yıllardır hayalini kurduğun, aylardır hazırlandığın gün geldi çattı! Peki o imzayı atmaya hazır mısınız? Hazır değilseniz geçmiş olsun :) Ya son dakika düğünden kaçıp, "Kaçak Gelin" olacaksınız, ya da evlenip, bir test sürüşü yapıp sonra olay mahallinden hızlıca uzaklaşacaksınız. Seçim sizin.

Bu hafta İstanbullu Gelin dizisinin tanıtımlarında Burcu'yu nikah masasında Osman'a hayır derken görüyoruz. Bu vesile ile kaçak gelinler konusu gündeme geldi. Aslında evlilik stresi o imzayı atmanıza engel olabilir. Bir insanla bir ömür geçirmek kolay değil. Birbirinizi yeterince tanıdığınızı düşünseniz bile aynı evi paylaşmak, sorumluluk almak birçok fedakarlığı, bazen de görmezden gelmeyi gerektiriyor.

Karşınızdaki insandan emin olsanız bile, bir düğünden kaçmak için başka milyonlarca sebebiniz de var aslında. Gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz yok mu mesela? Evlendikten sonra bunları gerçekleştirebilecek misiniz? Bu gibi sorular da insanın bir imzayı atmasına engel olabilir.

Ailenizle olan bağlarınızın çok kuvvetli olması da kararsız kalmanıza neden olabilir. Odanız, yatağınız, kitaplarınız ve sıcacık baba evi... Karşınızdaysa yeni bir ev, yıllardır birlikte olduğunuz ama o evde size bir nevi yabancı bir adam... Sevdiğiniz insanla aynı evde olmak elbette güzel bir duygu ama dediğimiz gibi ailenizle bağlarınız güçlüyse bu düşünceler sizi caydırabilir.

Tam tersi de olabilir. Şayet mutsuz bir ailede büyüdüyseniz, her evliliğin kendi ailenize benzeyeceğini düşünebilirsiniz. Çevrenizde olumlu örnekler yoksa bu durumlar da mutlu birlikteliğinize karşı tedirgin yaklaşmanıza neden olabilir.

O imzayı atmaktan vazgeçme nedeniniz belki de sadece kaçıp gitme, özgür olma fikri bile olabilir. Büyük cesaret gerektiren bu durum, ardında sahip olduğunuz her şeyi bırakmanız anlamına da gelir...

Neticede bu hayatı nasıl yaşamak istediğinize siz karar vereceksiniz. Mutlu bir birlikteliğiniz varsa ve o kafanızda bu soru işaretlerini çoktan cevapladıysanız, atın o imzayı gitsin!
 
Üst