Kırklı yaşlara gelen gelin adaylarına tavsiyeler..

leylaist

Member
Hayat arkadaşı bazen gecikir... Üniversiteydi, işti, kariyerdi derken yaşınız 40'a dayanmış olabilir. Belki aşk hayatınızda da bu yoğunluk nedeniyle işler yolunda gitmedi. Ve yaş aldıkça evlilikten korkar mı oldunuz? Korkmayın, tavsiyelerimiz var!

Son yıllarda ilk evliliğini gerçekleştiren kadınların yaş ortalaması 40'a yükseldi. Uzmanlar bu durumu, kadınların kariyer yapma isteğine bağlıyor. Bu yaşa kadar kariyer nedeniyle değil de, başka sebeplerle evlenmemiş olabilirsiniz. Evlilik kelimesi normalde iyi şeyler çağrıştırsa da, yaşınız ilerledikçe korkulu rüyanız olabilir. İçinizi rahat tutun.

40 yas gelinlik.jpg

Seneler geçtikçe kriter skalanız da yükseliyor muhtemelen. Çünkü 40'a kadar boş durmamış oluyorsunuz neticede. Hal böyle olunca kendinize uygun eş seçiminde de zorlanıyorsunuz.

Endişelenmenize gerek yok. Elbette ruh ikizinizi bulacaksınız. Belki bütün kriterlerinizi bir yana bırakıp sadece olduğunuz gibi görünmeniz ve tanıştığınız insanlarla iyi vakit geçirmeye odaklanmalısınız. Hem 40 yaş kadını olarak ne istediğini bilen ve kendinden emin tavırlarınız, mutlaka birçok erkeğin dikkatini çekiyor. Tek yapacağınız, karşınızdaki erkeklerey bir şans vermek o kadar...

Geç evlenme düşüncesi sizi huzursuz etmesin. Erken evlenip mutsuz bir beraberlik yaşamaktansa ileri yaşta doğru insanla bir ömür geçirmek kulağa çok daha hoş gelmiyor mu?

Anı yaşayın ve yaşınızın verdiği olgunluğa odaklanın. O zaman tedirginliğiniz azalacak ve pozitif enerjiniz karşınıza doğru insanı çıkaracak...

Hem umutsuz olmayın . Bakın bu teyzemiz 86 yaşında gelin olmuş :) Daha vakit var. Evleneceğim diye diretip sizi mutsuz edecek insanları hayatınıza almayın derim.

yasli-evlilik.png
 

Dilek

Active member
40 li yaşlar çok geç değil mi? Tıp ilerledi çocuk sahibi olunuyor ama çocuğun peşinden koşmak da enerji istiyor?
 

aysegul16

Active member
Canım en iyi zamanı rabbim bilir. Acele Edip yanlis tercihler yapmamak lazım. İnsanlar illaki evlenicem diye bı aceleyle sevmediği , geçinemeyecegi insanlarla evleniyor. Bir evde yaşamak için insanların birbirini sevmesi ve eşine saygı göstermesi, hürmet etmesi lazım. Ben biraz geleneksel o düşünüyorum bu konuda
 
Üst