Kolik bebek annelerinin çilesi

mirmir

Member
Kolik nedir bilmeyen anneleri çok şanslı buluyorum. Bebeğinizin yaşadığı tarifsiz gaz sancısı karşısında eliniz ayağınız dolanır ne yapacağınızı bilemezsiniz. Zavallı bebeğim acıdan kıvranıp duruyor. Kesintisiz 4-5 saatimiz böyle geçiyor. İnsan kendini aciz hissediyor. Kolik bebek anneleri siz ne yapıyorsunuz?

zumraca

New member
Kolik nedir bilmeyen anneleri çok şanslı buluyorum. Bebeğinizin yaşadığı tarifsiz gaz sancısı karşısında eliniz ayağınız dolanır ne yapacağınızı bilemezsiniz. Zavallı bebeğim acıdan kıvranıp duruyor. Kesintisiz 4-5 saatimiz böyle geçiyor. İnsan kendini aciz hissediyor. Kolik bebek anneleri siz ne yapıyorsunuz?
Ben de sizinle aynı problemi yaşadım.Bilirim ne zordur...Allah yardımcınız olsun.Gaz sutunuzden bebeğe geçtiği için kendi ayaklarınızı usutmemeyi öneririm ve gaz yapan yiyecekler den uzak durun derim.Bebeginizin ayak topuklarini sabah akşam aktardan alacağınız çörek otu ile ovmanizin bebeğe faydasının olacagina eminim

sumeyyecan

New member
Ah kızlar ah kolikli bebek annelerini bir tek kolikli bebek anneleri anlar. Beslenme gerçekten çok önemli bu süreçte. Benim bebeğim neredeyse hiç anne sütü alamadı doktorumuz Evolvia ac önerdi. Kolikli bebekler için özel bir mamaymış. O kadar rahatladıkki ağlamalar azaldı, kabızlık gitti ve en önemlisi uykularımız düzene girdi. Çok şükür herkesin bebesinde böyle iyileşmeler olur umarım.