Parmakla hamilelik testi nasıl yapılır?

aysegul16

Active member
Kızlar evde hamilelik testi nasıl yapılır? Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız?? Gelin size evde parmakla hamilelik testinin nasıl yapıldığını anlatayım :)

Hamile olduğundan şüpheleniyorsan, emin olmak için evde uygulanan bir hamilelik testi alarak test yapabilir veya bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsin. Bunun dışında hamile olduğunu anlamaya yönelik bazı belirtiler ve bulgular olur, vücudunun sesine kulak vererek bu izleri takip edip hamile olup olmadığını fark edebilirsin. Bu belirtilerden bazıları hamile kaldıktan sonra bir hafta içinde başlayabilir, böylece hamile kaldığını erkenden fark edebilirsin.

Her kadının bedeni farklıdır ve sen de bu belirtilerin hepsiyle, hiçbiriyle veya sadece birkaçıyla karşılaşabilirsin. Hamile olup olmadığını öğrenmek için doktoruna başvurabilirsin.

Parmakla hamilelik testi nasıl yapılır?

Geçmişte, anlık gebelik testleri ve ultrasonların yaygın kullanımından önce, bakıcılar bir kadının hamile olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için rutin vajinal muayene yapıyorlardı. Düşünsenize kan testi yok, hamilelik testi yok, ultrason yok... Bazen hamileliğe eşlik eden fiziksel belirtileri hissettiler veya aradılar. Bununla birlikte, bu belirtiler çok belirsiz ve sonuçsuzdu ve artık kullanılmıyor veya güvenilmiyor, ancak hamileliğin erken döneminde başka bir nedenle vajinal muayeneye ihtiyacınız varsa, ebeler bunları fark etme konusunda yorum yapabilir.

Peki parmakla hamilelik testi nasıl yapılıyor?

Yapacağınız işlem vajinaya olacağı için öncelikle ellerinizi bir güzel sabunlayıp yıkıyorsunuz. Daha sonra elinizin orta parmağını vajinanıza sokarak kendi kendinizi muayene edebilirsiniz. Eğer parmağınıza sert bir şey gelirse bu rahminizdir elinize sertlik gelmezse eğer rahminiz yukarıda olurmuş ve bu da hamile olduğunuz anlamına geliyor.

Siz hamile olduğunuzu nasıl anladınız? (Evde hamilelik testi)

Hamile olduğunuzu anlamak için daha farklı ve enteresan yöntem var. Mesela şekerle evde gebelik testi, sirke ile gebelik testi, kabartma tozu ve soda kullanılarak gebelik testi, çamaşır suyu kullanılarak gebelik testi, diş macunu ile gebelik testi, karahindiba ile gebelik testi gibi enteresan yöntemler var.

Not: Bu saydıklarım halk arasında kullanılan eski yöntemlerdir, sağlık tavsiyesi değildir. Hamilelik testi şüpheniz varsa hazır testlerden yapabilir veya kadın doğum doktorlarından yardım alabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst