Seyrek diş tedavisi fiyatları 2019 - Ayrık diş tedavisi nasıl yapılır?

tipitip

Member
Kızlar seyrek diş tedavisi yaptırmak istiyorum. Ön dişlerimin arası o kadar açıldı ki Avrasya Tüneli geçiyor sanki ağzımdan :ROFLMAO::ROFLMAO: Şaka bir yana önceleri bu durum beni çok rahatsız etmiyordu ama zaman içerisinde neredeyse dişlerimin arasına bir diş daha girecek kadar aralık oluştu. Ayrık diş tedavisi konusunda tavsiye verebilecek biri var mı aramızda? Siz dişlerinizi nerede yaptırdınız? Ön diş boşluğunu doldurtmak istiyorum. Bonding mi, lamina kaplama tedavisi mi yoksa diş tellerini tavsiye edersiniz? Diş teli çok estetik durmuyor ama en kalıcı yöntem de o. Ama bilemedim kafam çok karışık. Bir de fiyatlar var tabi. Uygun bir doktor tavsiyesi verebilir misiniz?
 

leylaist

Member
Lamine diş kaplamaları, istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olacak olası bir çözümdür. Seyrek dişli olanlar, dişler arasındaki boşluk veya şekilsiz dişler için popüler bir seçimdir. Diş kaplamaları, dişlere daha düzgün bir görünüm vermek için dişlere yapışan ince kapaklardır. Lamine diş kaplaması uygulamaları, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli diş kaplama seçenekleri sunar. Sizin için neyin iyi olduğu hakkında diş hekiminizle konuşabilirsiniz.

Diş aralığı kapatma özellikle tanınmış ve toplum içerisinde konumu olan insanlar için oldukça önemlidir. Çünkü göz önündeyseniz ve özellikle göze hitap eden görsel bir iş yapıyorsanız hem dış görünüşüze hem de gülüşünüze özen göstermeniz gerekir. Sıcacık bi gülüşün açamayacağı kapı yoktur. Güleryüz ve samimi bir gülümseme sosyal hayatınızda da başarınızı arttırır. Ağzımız, kendimizi ifade ettiğimiz, güldüğümüz, konuştuğumuz iletişim kurduğumuz önemli merkezdir. Sağlıklı, beyaz ve düzenli görünen dişler de insanlara pozitif bir etki bırakır. Konuşurken göze ilk çarpan nokta ağız olduğu için diş bakımına ve diş estetiğine özen göstermemiz gerekir. Ancak bazen sonradan oluşan bazı etkiler sonucunda dişlerin arası ayrılır ve ayrık diş tedavisi gerekebilir. Bu durumda diş hekiminizle konuşarak sizin için en uygun tedaviyi seçebilirsiniz.

Diş Aralığı Neden Açılır?

Diş aralığı açıklığının temel sebebi genetik faktörlerdir. Dişlerimizin sıralaması da anne babamızdan ve atalarımızdan bize mirastır. Bazı insanlar dişleri bakımından şanslıdır. Ancak bazı kimselerde şanssızdır. Ancak gülüş estetiği sayesinde çarpışık dişler, diş kayıpları ve seyrek dişler kolaylıkla tedavi edilebiliyor. Dişlerin dizilmesi gereken yapı, yani diş arkı geniş, üzerine yerleşen dişler ise ufak olduğu durumlarda, dişler zamanla yer değiştirebilir, araları açılabilir. Diş kaybı da diş aralığı açılmasının sebeplerinden biri olabilir. Örneğin bireyin azı dişlerinden birini kaybetmesi ve yerine herhangi bir protez, implant benzeri uygulama yapılmaması, o boşluğun zamanla diğer dişlerin hareketleri ile daralması, dolayısıyla sağlam dişler arasındaki açıklığın giderek artmasına neden olur. Diş aralığı açıklığı, genellikle ön/üst iki dişte meydana gelir. Yani kişinin ağzına bakıldığı anda ilk dikkat çeken noktada bir boşluk oluşur.

Ayrık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?
Diş aralığı kapatma amacıyla üç tip tedavi uygulanır. Bunlar; Lamine Diş Uygulaması, Bonding Uygulaması ve Diş Teli Uygulaması olarak üçe ayrılıyor. Bunlardan hangisi sizin için uygunsa istediğinizi yaptırabilirsiniz. Hepinize güzel gülüşlü günler diliyorum. Rabbim ağlatmasın sizleri kızlar.

Lamine Diş Uygulaması Nasıl Yapılır?
Lamine uygulaması, dişin yüzeyine yerleştirilen bir porselen katman ile gerçekleştirilir. Dişin ön yüzeyine, yani karşıdan görünen yüzeyine, incecik bir porselen yaprağı dikkatlice yapıştırılır. Dişler bu sayede oldukça estetik bir forma kavuşur. Ayrıca bu yöntemle renk ve şekil bozuklukları da tedavi edilebilir. Eğer ihtiyaç duyulursa, tabakanın kusursuz yerleşmesi için dişlerde bir miktar aşındırma yapılabilir. Lamine takma işlemi, oldukça büyük dikkat ve özveri isteyen bir işlemdir. Diş hekiminizin tıpkı bir beyin cerrahı hassasiyetinde hareket etmesi gerekir. Aksi takdirde diş etlerine kaçan ilaç, kişiyi fazlasıyla rahatsız edebilir. Dikkatli uygulandığı takdirde, istenilen görünümü çok kolay sağlayan ve oldukça dirençli bir uygulamadır. Yani tıpkı kendi dişinizmiş gibi protezinize güvenebilirsiniz.

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır?
Bonding uygulaması, kabaca özetlemek gerekirse, dolgu malzemesi ile ek yapmak anlamına da gelir. Normalde çürük diş tedavisi için kullandığımız beyaz renkli kompozit dolgular, gerçek dişin biçimsel olarak şeklini alır. Küçük yada büyük aralıklar bu sayede rahatça kapatılabilir. Ayrıca hazırlanması için özel bir laboratuvar ortamı gerektirmediğinden, daha düşük maliyetli ve daha hızlı sonuç alınacaktır. Bonding uygulamasının tek dezavantajı, ömürlük olmamasıdır. Uzun süre dayanan örnekleri mevcut olsa da, yine de yılda 1 defa da olsa kontrol ettirmekte fayda vardır. Çünkü sıcak soğuk farklarından olumsuz etkilenebileceği gibi, kompozitin renginin değiştiği de görülmüştür. Ağız içi sıvılarla etkileşime geçen kompozit, zamanla sararıp renk değiştirebilir.

Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır?
Diş aralığı kapatma yöntemleri içerisinde en kalıcısı diş telidir. Ancak Diş teli uygulaması, 1 ile 1.5 seneye yayılan uzun bir tedavi sürecidir. Fakat tamamen kalıcı bir çözüm olduğu için eğer yaptırabiliyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu yöntemde dişin üzerine herhangi bir malzeme eklenmez. Tam tersi, dişin zamanla asıl olması gereken yere yerleşmesi sağlanır. Bu da çözümü ömürlük hale getirir. Bu yöntemin tek dezavantajı ise elbette harcanan zamandır. Ayrıca özellikle çocukluk çağında diş telinin yaratacağı görüntü kişileri rahatsız edebilir. Bunun da önüne şeffaf tel uygulamaları ile geçilebilir. Ağız ve diş temizliğine dikkat edildiği sürece, diş telinin başka bir dezavantajı bulunmamaktadır.

Seyrek diş tedavisi fiyatları 2019

Bonding ve lamine diş kaplaması 900 TL ile 1500 TL arasında. Diş teli uygulaması ise 2500 TL ile 5000 TL arasında. Siz nasıl fiyatlar aldınız? Yazar mısınız? Yorumlarda buluşalım
 
Üst