Sıradışı dekorasyon önerileri

aysegul16

Active member
Kitaplardan yatak başlığı, meyve sandığından minik kanepeler...Kullanmadığınız ya da ne yapacağınızı bilemediğiniz eşyalarınız evde bir mucizeye dönüşebilir!
yazlik-ev-dekorasyon.jpg
Herkesin tavsiye ettiği dekorasyon önerilerinden sıkıldınız mı? O zaman bu tavsiyelerimiz sizin de ilginizi çekecek...

Ağaç kütüğünden orta sehpası

Kalın bir ağaç kütüğünü silindirler halinde kesip, üst üste yerleştirerek, doğal ve sıradışı bir orta sehpasına sahip olabilirsiniz. O kadar cüretkar olamam diyorsanız, daha küçük boyuttaki kütükleri kullanarak kenar sehpası yaratın. Evinize sıradışı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

Eski kitaplardan yatak başlığı
Eski ve tekrar okumayı düşünmediğiniz kitaplarınızı eskiciye vermek yerine, yatak başlığı yapmak için kullanabilirsiniz. Emin olun odanıza entellektüel bir hava katacaktır.

Ahşap duvar askıları
Çeşitli boyutlardaki ahşap duvar askılarını asimetrik olarak duvarınıza yerleştirip, hem dekoratif hem de fonksiyonel amaçlı kullanabilirsiniz.

Renkli bantlar
Değişik renkte bantları duvarlarınıza yapıştırarak, sıradışı bir dekor yaratabilirsiniz. Bantların renkleri ve yaratacağınız motifler size kalmış. Hem ucuz, hem değişik bir alternatif.

Ayakkabı askıları
Onlarca ayakkabınız var ve onları koyacak yer mi bulamıyorsunuz? Yatak odanızın bir duvarına ayakkabı askıları monte ederek, rengarenk ayakkabılarınızı sezona ya da şekillerine göre dizebilirsiniz. Hem değişik bir dekorasyon, hem de sizi ayakkabılarınız için yer bulmaya çalışmaktan kurtaracak yaratıcı bir fikir.

Çekmeceden bozma kenar sehpası
Eski ve kullanmayı düşünmediğiniz komedinizin çekmecelerini değişik renklere boyayarak, kenar sehpası olarak kullanabilirsiniz.

Meyve sandığından balkon kanepesi
İki sağlam meyve sandığını yanyana koyup, üzerlerine rengarenk minderler ve yastıklar atarak balkonunuzda değişik ve yaratıcı bir oturma yeri oluşturabilirsiniz.

Küçük sepetler
Duvarınıza küçük, rustik sepetler asarak, bunları dergilerinizi ve mektuplarınızı koymak için kullanabilirsiniz.

Köşe rafları
Salonunuzun kullanmadığınız köşelerine raflar monte ederek ya da köşeler için yapılmış olan hazır raflardan koyarak, küçük biblolarınızı, dergilerinizi sergileyebilirsiniz.
 
Üst