Ünlü Katalan sanatçı Joan Miró'nun 300'ü aşkın orijinal eserinden oluşan ‘Joan Miró Litografi ve Gravür' sergisi UNIQ Expo'da

leylaist

Member
miro-sergisi-ozge-ulusoy.jpg
Turkmall ev sahipliğinde ve ZUBİZU sponsorluğunda 10 Mayıs - 2 Aralık tarihleri arasında İstanbullularla buluşacak olan ‘Joan Miró Litografi ve Gravür' sergisi şık bir kokteylle UNIQ Expo'da açıldı. Sanat ve cemiyet hayatından Özge Ulusoy, Begüm Gazioğlu Ballı, Polat Gülman, Levent Kızıl, Ali Şayakçı, Ayşe Yorgancıoğlu ve Kağan Gökalp gibi isimlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin küratörü ise Jean Christophe Hubert. Açılış konuşmasında bu denli büyük bir başarıya imza attıklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Hubert, sanata olan desteklerinden dolayı Turkmall'a da teşekkür etti.

Her türlü estetik kaygının dışında, yirminci yüzyılda sürrealizmin en güzel örneklerini veren Miró'nun 300'ü aşkın orijinal eserinin dünyada ilk kez bir arada bulunduğu sergi; sürrealizm, çocukluğun rolü, özgürlük, renkler, sanatçının eli, sadelik ve İspanya temalarında kurgulandı.

Miró'nun sulu boyalar, baskı resimler, çizimler, kolajlar, mektuplardan oluşan litografi ve gravür ağırlıklı en büyük grafik sanatı koleksiyonu olarak nitelendirilen sergide aynı zamanda Jean-Christophe Hubert'in özel çabasıyla Miró'nun yakın arkadaşı Picasso'nun da 20 eseri bulunuyor.

Miró'nun eserlerini ürettiği litografi makinesi ve Palma de Mallorca'daki atölyesinin de bulunduğu sergide 40 eser çocukların göz hizasında sergilenerek çocukların sanata olan algısını geliştiriyor.

Miró'nun bilinmeyen yönlerini ortaya çıkaran ‘Joan Miró Litografi ve Gravür' sergisi 10 Mayıs - 2 Aralık tarihleri arasında UNIQ Expo'da ziyaretçilerini bekliyor. Doğuş Grubu'nun sadakat ve pazarlama platformu Doğuş Müşteri Sistemleri'ne ait yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU üyelerine yüzde 10 indirim ayrıcalığı sağlanan serginin biletlerine Mobilet'ten ulaşılabiliyor
 
Üst