Evdeki Dağınık Oyuncaklar

sedacan

New member
Sevgili anneler. evde dağılmış oyuncaklarla ilgili ne yapıyorsunuz. çocuklar çok dağıtıyorlar ve toplamıyorlar. yerlerdeki oyuncaklar bazen sinirlerimi altüst ediyor.
siz böyle bir durumla nasıl mücadele ediyorsunuz ?

Dilek

Active member
Sevgili anneler. evde dağılmış oyuncaklarla ilgili ne yapıyorsunuz. çocuklar çok dağıtıyorlar ve toplamıyorlar. yerlerdeki oyuncaklar bazen sinirlerimi altüst ediyor.
siz böyle bir durumla nasıl mücadele ediyorsunuz ?
Çocuklarla oyun eşliğinde toplamayı deneyin. Düzenli olmanın güzelliğinden bahsedin. Oyuncakları topalayalim ve etkinlik yapalım diyin ya da hiç toplamayin ayaklarını acitinca ne demek toplamak gerektiğini yine anlatın. Her seferinde anlatın anlatarak toplamayı deneyin bir kere de olmaz uzun ve sabırlı olmanız gerekir. Hem canınızı da sikmayin, çocuklar oynayarak öğrenirler

sedacan

New member
Selam Alize. Gün içinde eve girince ayakkabılarımı pek çıkartmıyorum. :)
Rahata iyi alıştım :)

sedacan

New member
Sadece oyuncaklar olmuyor can sıkan. ya çocukların yerlere döktüğü yemekler, bisküviler, ekmekler.
onları gördükçe de sinir basıyor insanı. ev temizlemek istemiyor insan işten eve gelince.
sizce de can sıkıcı değil mi ?

aysegul16

Active member
Sadece oyuncaklar olmuyor can sıkan. ya çocukların yerlere döktüğü yemekler, bisküviler, ekmekler.
onları gördükçe de sinir basıyor insanı. ev temizlemek istemiyor insan işten eve gelince.
Bugün hafta sonu kızlar en iyisi evi olduğu gibi bırakıp dışarı çıkın. Evin kendine geleceği yok, bari siz çıkıp gezin tozun kendinize gelin. Ben öyle yapıcam

alize

Member
Çocuk yapmaktan soğudum valla ömür torpusu

leylaist

Member
haklısın alize. ama çocuk büyük mutluluk. herşeyine katlanıyorsun. söylensek bile :)
işte eve geline bazen istemediğin manzaralarla karşılaşıyorsun. resimdeki gibi :)
Evde nasıl gezdiğini merak ediyorum vallahi senjn? 🤪🤩💃 Kız hep ayakkabılarla falan fotoğraf yüklüyorum. Belli ki süsüne çok düşkünsün 😂

sedacan

New member
Artık dağınıklık için birşey söylemiyorum. odayı iyice dağıtmalarına izin veriyorum ama toplama zamanı geldiğinde beraber toplamaya zorluyorum.
canı istemezse de odayı öylece bırakıyorum. aradığı oyuncağı bulamayınca mecburen toparlanmaya başlıyor :)