Sarı taksi, UBER, Careem ya da korsan taksi? Favori ulaşım aracınız hangisi?

tipitip

Member
Hanımlar sizin favori ulaşım aracınız hangisi? Şu sıralar Taksi mi yoksa UBER mi tartışması var. Ben işime geldiğinde her yöntemi kullanıyorum valla. Korsan taksi kullanırım mesela. Hoş şu aralar kullanamıyorum bizim korsan taksiciler bırakmışlar işleri başka işlere yönelmişler. Boğazda su samuru var. Hemen bir çırpıda teknemiz varmış gibi Anadolu yakasına geçebiliyoruz. Çok pratik bir olay. Sadece Careem'i denemedim. Kullanan var mı aramızda? Ona da UBER gibi ceza kesiyorlar mı?

Sarı taksiyle ilgili görüşlerime gelince kadınlar için çok güvenilir bulmuyorum. Bir de arabalar çok pis oluyorlar. Bazen şöförler de sigara içiyorlar korkudan bişey diyemiyoruz. Maganda gibi adamlar. İşlerine çok doğru düzgün yapan insanlar da var ama o kadar az ki

Dilek

Active member
Hanımlar sizin favori ulaşım aracınız hangisi? Şu sıralar Taksi mi yoksa UBER mi tartışması var. Ben işime geldiğinde her yöntemi kullanıyorum valla. Korsan taksi kullanırım mesela. Hoş şu aralar kullanamıyorum bizim korsan taksiciler bırakmışlar işleri başka işlere yönelmişler. Boğazda su samuru var. Hemen bir çırpıda teknemiz varmış gibi Anadolu yakasına geçebiliyoruz. Çok pratik bir olay. Sadece Careem'i denemedim. Kullanan var mı aramızda? Ona da UBER gibi ceza kesiyorlar mı?

Sarı taksiyle ilgili görüşlerime gelince kadınlar için çok güvenilir bulmuyorum. Bir de arabalar çok pis oluyorlar. Bazen şöförler de sigara içiyorlar korkudan bişey diyemiyoruz. Maganda gibi adamlar. İşlerine çok doğru düzgün yapan insanlar da var ama o kadar az ki
Büyük şehirde olsa kadınlar için tek başına güvenilir bir ulaşım yok malesef... Keza otobüslerde öyle tehlikeli en güzeli hususi otomobil mesela kadinlara yakıt indirimli olsa ÖTV az olsa süper olurdu dimi

tipitip

Member
UBER de korsan taksinin kurumsalı işte ama hizmetleri güzel yani. Bu Türkiyedeki taksi olayının kesinlikle ciddi bir düzenlemeden geçmesi şart. Kimsenin işe almadığı eski mahkumlar ve sabıkalılar taksi sürücüsü oluyor. Islah evinde ıslah olsalar bişey değil de adamlar daha da azıtıp çıkıyorlar. Korsan taksi daha güvenli valla :D

aysegul16

Active member
Kan kusup kızılcık şerbeti içmeyi göze alanlar ancak başarılı olabilir. Götünü yayıp akşama kadar Seda Sayan, Müge Anlı, Esra Erol izleyen insanlar şu hayatta başarılı olmayı beklemesinler

gipsy

Member
Arkadaşlar benim tercihim aslında UBER den yana ama taksicilerin yasal hakları da göz önünde bulundurulmalı. Geçen bir taksiye bindim ve bu taşkın hareketler devam ettikçe insanların taksicilere inat Uber kullanmaya meyil ettiğini söyledim. Uçan taksiler de esneme seferine başladı. Onlar Türkiye ye gelince napacaksiniz dedim. Vuracak misiniz havada? Çağ gelişirken bu adamlar biz kaptan mağara adamiyiz diye bas bas bagiriyorlar.

leylaist

Member
Ben bir ara korsan taksiye biniyordum. Oldukça da memnundum. Yakalanmayalim diye ön koltuğa oturuyordum 🤭😁 daha sonra cezalar ağırlaştı bizim korsanlar bıraktı o işi. Şimdi daha çok metro Marmaray kullanıyorum. İstanbul trafiğinde zaten Uber mis Careem mis taksiymis otobusmus farketmiyor. Trafik olunca hepimiz aynı yerde sayıyoruz 😂